Fındık Fiyatları 2020 Listesi

/ 1 Haziran 2019 / / 49 Yorum
Fındık Fiyatları 2020 Listesi

FINDIK FİYATLARI 2020:

 

Günlük olarak değişkenlik gösteren fındık fiyatları 2020 yılı en güncel haliyle siz değerli takipçilerimiz için derlenmiştir. Fındık fiyatları 2020 yılında umuyoruz ki üreticinin yüzünü güldürebilsin. Dünya fındık üretiminin merkezi olan ülkemizde özellikle Giresun, Ordu, Düzce, Sakarya, Fatsa, Ünye, Çarşamba ve Terme gibi il ve ilçelerimiz fındık borsasını oluşturan önemli üretim merkezlerimizdendir.  Şimdi dilerseniz güncel ve günlük fındık fiyatlarına hep birlikte göz atalım.

Not: Listemizde belirtilen söz konusu bölgelerin ticaret borsalarından alınmış olup, kabuklu fındık fındıklarını içermektedir.

Tabloda belirtilen fiyatlar brüt fiyatlardır. Bu fiyatlar üzerinden satın alımlarda %2 stopaj ve %0,1 ila 0,2 arası borsa tescil kesintisi yapılmaktadır.

İşte 2019 Günlük ve Güncel Fındık Fiyatı Listesi:

Son Güncelleme:

08 Nisan 2020 Çarşamba

 

ŞubeEn düşükEn yüksek
TMO16,50 TL17,00 TL
Akçakoca18,76 TL20,38 TL
Çarşamba18,50 TL21,00 TL
Düzce18,76 TL20,38 TL
Fatsa19,75 TL20,50 TL
Giresun20,00 TL21,00 TL
Kocaeli19,73 TL20,57 TL
Ordu20,00 TL20,50 TL
Sakarya19,73 TL20,57 TL
Samsun19,50 TL20,00 TL
Terme20,00 TL20,50 TL
Trabzon18,80 TL19,50 TL
Ünye20,00 TL20,50 TL
Zonguldak19,73 TL20,57 TL

 

Market Satış Fiyatları:

1 kg fındık içi : kalitesine göre değişmekle birlikte marketlerde ortalama 60,00 ila 80,00 TL arasında raflarda yerini almaktadır.

Dünya fındık üretiminin yaklaşık olarak %70’i ülkemiz tarafından karşılanmaktadır. Yani dünya fındık tüketiminin 3’te 2’sini Türk fındık üreticisi karşılamaktadır. Bu bağlamda diyebiliriz ki ülkemiz tam anlamıyla dünya fındık tekelidir…

Diğer Yazılar
Kurban Fiyatları 2018

Ancak son yıllarda fındık konusu hem üreticimizin hem de tüketicimizin yüzünü güldürmemektedir. Peki böylesine önemli bir ürünün dünya genelinde en büyük üreticisi olan ülkemizde nasıl oluyor da hem üretici hem de tüketici aynı anda fiyatlardan yakınabiliyor? İşte bu noktada gerekli çalışmaların acilen yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

Ülkemizin özellikle ihracat sıkıntısı yaşadığı göz önünde bulundurulursa böylesine bir ham maddeyi  yönetebilmek ve onun fiyat politikasını belirleyebilmek noktasında çok daha dikkatli ve tüm kesimleri mutlu edecek bir yaklaşım sergilenmesi kaçınılmazdır.

Aksi takdirde gerek sitemize gelen yayınlanan/yayınlanamayan yorumlardan gerekse diğer basın yayın organlarından anlaşıldığı kadarıyla maalesef üreticinin kazanç sağlayamadığı gerekçesiyle başka işlere yönelmesi durumuyla karşı karşıya kalınabilir.

Dileriz, aşağıda faydalarını sayarak bitiremeyeceğimiz fındıktan hem üreticimiz istediği kazancı sağlar, hem de tüketicimiz rahatlıkla satın alabilir.

GüncelFiyatlari.Com Ekibi

Fındığın Faydaları:

  • Müthiş bir enerji kaynağıdır.
  • Kalp ve damar sağlığı açısından oldukça faydalıdır
  • Kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur
  • Kansızlığın giderilmesi için tüketilmesi tavsiye edilir
  • Küçük yaşlarda kemik yapısının gelişimine katkı sağlar
  • Damar yapısını güçlendirdiğinden varislere karşı da fayda sağlar
  • Cildin yağlanmasına katkı sağlayarak kırışıklıklara ve cildin yaşlanmasına karşı koyar
  • Çikolatayla en uyumlu yemiştir
  • Ayrıyetten cinsel yeteneklerin artırılmasında rol oynar.

Benzer Konular
Kurban Fiyatları 2018

49
Kimler Neler Demiş?

44 Yorum Sayısı
5 Yoruma Verilen Yanıtlar
0 Takipçiler
 
En Çok Etkileşim Alan Yorumlar
Sohbete Dönen Yorumlar
45 Yorumda Bulunanlar
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Celal

Her yerde fiyatlar uçuyor neden orduda dipte oturuyor bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

Celal

Kardeşim güncel fiyatlar diyorsun bir hafta önceki fiyat listesi gösteriyor bu nasıl güncellik

Sadi yilmaz

1ton findik cikti.500 kg.11.5 dan.500 kg.13.00 deden sattim.toplamda 12.500lira yapti.masrafim ise hersey icinde 16.000tl.gubre+kirec+filiz+ilac+tirpan+toplama+patoz+nakliye+dal kesme…2019 yilinda bunlarin hicbirini yapmiycam.sepeti koluma takip kendim ne toplarsam diyecegim.inanin karda olurum.piyasayafindik cikmadigi icin gor bak neolurfiyat.keskeherkes 1 yil urun yandi dese girmese bahceye.

Adam

Akp ye karadenizde tam destek ama fındık araştırma komisyonu kurulmasına tüm partiler evet derken akp tek başına veto etti ve araştırılmasını engelledi. Yerel seçimler geliyor fındık üreticileri siz gözünüzü açamazsanız onlar açacakları yeri çok iyi biliyorlar.

AYHAN AKÇAİR

Fındık fiyatları gerçekten düşük neden ? Bir kaç madde ile bunu irdeleyelim: 1.Tüccara emanet vermek. Fiyat iyi olmazsa bir yıl sonraya bırakmak fiyatı yeni sezon fiyatının 1 tl altına çekiyor. Ben den bir örnek 11 tl kiloyu beğenmedim 4 yıl sonra 7 tl den parayı aldım 7 yıl sonra para sıfırlanacak tüccarımızın mantalitesi bu 2.Gürcistan ve Azerbaycan dan içeri fındık sokulması hem fındık kalitesini düşürüyor hem de fındık fiyatını baskılıyor.Gümrük koruma memurları ve amirleri işlerini etki altında kalmadan yapmalılar. 3.Doğu Karadeniz dışında üretim sınırlandırlmalı hatta alternatif ürünler desteklenerek yasklanmalıdır. Çok acil bir şekilde uygulanmalı aksi taktirde bıçak kemiğe dayandığında davranışları… Read more »

Cemil Hasanov

Kardeş, dünyada en kaliteli fındık Azerbaycan fındığıdır. Sen niye Azerbaycan fındığının içeri sokulması durumunda kalitenin düşeceğinden bahsediyorsun? Güldürme adamları burda. Akıllı ol.

ALİ

Hadi ian 40_ 45 randıman fındıgınız var benim iş yaptığım firma sizdende findik aliyo.randımanınız bu.bızım randımanca hiç bir ülke ulaşamıyor.kaliteyi biraz daha artırsak daha yüksek gelir elde edicez.

MEhmet

Arkadaşlar yorumları buraya değil e devletten bimere yazın burdan kimse görmez okumaz direk devletin kendine yazalım duyuralım sesimizi yoksa bunlar fındıkcılığı da bitirecekler

Bahtiyar Elevli

sayın üretiçi kardeşlerim evvela taban arazilerinden fındığı acilen sökmemiz gerekiyor satabileçeğimiz kadar fındık üretmeliyiz buda 600bin yani 300binton iç fındık yapar dünyaya bu kadarını satabiliyoruz bunun üzerine çıkarsak alivreçiler devreye giriyor 20 tl malımız 3 tl düşüyor ben kendim 40 yıllık üretiçiyim geriye dönüp baktığımda sadeçe tüccar ve ihraçatcıya hamallık yaparak ömrümüzü harçamışız yazık saygılarımla

Sadi yilmaz

Sen dagi tasi findikla donat.dededen kalma yontemlerle uretim yap.ziraat odalari aidat almaktan baska birsey yapmasin.ilce tarim ne zaman cikmis bahcelere ben hic gormedim.sonra fiyat boyle soyle diye agla.findikci bu sistemde tek basina mucadele vetiyor.zaten hem verim dustu hem de bahceler miras icin devamli kuculdu.

LEYLAK

ANLASILAN FINDIGIN BASINA Bİ TRAMP LAZIM ….
ÇİFTÇİYİ NEDEN BU KADAR ZOR DURUMDA BIRAKIYOLAR ANLAMIYORUM

AKÇAKOCA

fındık fiyatı açıklanmadan bu gün işçi parasını ödedim yazıklar olsun devletim sana vatandaşını böyle ezdiğin için

celal

Marketlerde orada şurada 45 tl ama üreticiye 10 tl … milleti soydunuz be.

yaşar inan

bu fiyatlar gerçek tüccarkların değil. fındık … dalaveresidir.

Krm

Kardeşim devletten birşey bekleme, makinasını al kır poşetle kavur 50 den sat. Örgütlen. Avrupa’da böyle

BB

Fındığın kurtarıcısı Fiskobirliktir. İnanın ve destekleyin üretici olarak. Fiskobirlik eski Fiskobirlik değil..

Hakiki 32

300 kilo olan fındığı tek tek seçtik içerisinde bir tane bile çürük koruk delik vesair kötü olan bir tane fındık bulamazsınız temaya götürdük Temo içerisinde nasıl buldu ise çürük oranının fazla olduğu ve içerisinde nem oranını olduğunu iddia ederek 10 lira 25 kuruş fındığa para verdi düşünebiliyor musunuz tek tek seçilen fındık 10 lira 25 kuruş hiçbir şey demedik zaten diyemez de ki içerisinden 300 kilo fındığın içerisinden 2,5 kilosunu zaten tahlil için aldılar E ne kaldı zaten bizde devlete gitsin fındık istedik devlete de gitti Teşekkürler.

Hakiki 32

Temo devletin kontrolünde. Fındık devlete gitsin dedik ancak olmadı Temo ya vermiş olduğumuz fındık parasını Ancak 2 ay sonra Elüs ancak hesabından alabildik.
Seçilmiş olanlardan birisi alan destekli yardım yapıldığından dolayı fındık fiyatının kilo başına 20 TL’ye ulaştığını iddia ediyor ne kadar komik değil mi milleti bununla mı aldatmak istiyorlar anlamak ve hak vermek mümkün değil,milletin aklı ile oynamayın Dalga geçmeyin lütfen.

rasim demir

oy almaya geldiklerin de hepsi mangalda kül bırakmıyo fındık fiatına gelince 10sene öncesine döndükbiz nasıl bir milletiz ki her şeye kanıyoz dünyanın yüzde 70ini türkiye karşılayacak ve fındıga pazar bulamıyolar yada bulmak istemiyolardolar evro benzin mazot tavan yaparken fındık nasıl oluyoda habire geri gidiyo bunun tek sebebi hükümet deyil sanki biraz bizlerde de var her söylenene inanıyoruz alkışlıyoruz hayla uayanamıyoruz hakikaten yeter geregini yapınsaygılar

tolga

sayın sıte yöneticisi 15 ton fınık var gel 10,50 hepsini al senin olsun Zonguldak Alaplılıyım

ahmet atılgan

2 sene önce fındık 15 liraydı simdi 9 lira.adalet mi bu kardesim simdi.yazıklar olsun insanlar okadar emek veriyor.ayıptır.devleti göreve çağırıyorum…!!!

Aslan AVCI

Bence TMO da fındık almasın geberip gidelim sonra mülteci durumuna düşelim devlet acır bakar bize nasıl olsa dilencilere alıştık.

Bünyamin Hayıroğlu

Bu fiyat açıklamalarınız piysa ile aynı değil zaten bunu sizde biliyorsunuz amacınız suni gündem oluşturmak üreticinin kafasını karıştırmak bunuda başarırıyorsunuz.

Fatih berber

Sabreden derviş muradına ermiş

Vehbi Tezcan

Piyasa ile sizlerin yayınladığı fiyatlar arasında çok fark var..
By fiyatları nereden alıyorsunuz…saat 14.25 te çarşambada (sandıkçılar Tic.) Tel. Açtım 8:50 (50 randıman ) dediler..
Ciddiyet lutfen

Hüseyin Aydın

sayın arkadaşlar zamanında fındık mitingi de yaptık .Ama bizim karadenizden %65 oy çıktı. Hükümet nasıl olsa bu millet bana garanti oy veriyor ben kendimi kasmıyayım diyor. Onu zamanında düşünecektik atı alan üsküdarı geçmiş bulunuyor. Saygılarımla

yakupyılmaz

siyasetin üsküdarı bitmez

Sülo bdjd

15 tl olsa bari
O fındık olsa bari
Aaahh fiyat artsa bariii

önder deli

selamlar;
bende sizin gibi Mersin’de çiftçilik ile uğraşıyorum. geçinebilmek için bir fabrikada da çalışyorum. 450.000 tl borç ile tesis kurup muz yetiştiriyorum. şimdi pazarda bile 6 tl ve üzeri olan muzun 10 kat kalitelisini seramdan tüccar gelip 2.8 tl ye kesiyor. aracıların tüccarların pazarcıların hiçbir maliyeti riski endişesi olmadan benim ürettiğim malı iki katına size satıyor. sizin 10 tl ye satamadığınız fındığı biz burada iç olarak 40 tl ye satın alıyoruz. bir arkadaşımız geçenlerde Giresun fındığını bize 17 tl ye sattı bütün fabrika kapış kapış aldı. bence bu tüccar ve aracı tayfasına ekmek yedirmeden herkes malını satabilmeli.

ismi lazım değil

Kim ne derse desin bunlar bedavada alsalar yeridir bunların olmasına sebep üreticiler bu yüzden kimsenin bişe demeye hakkı bile yok haktır bize

AYHAN AKÇAİR

ÜRETİÇİ GÜMRÜK GİRİŞLERİNDE NÖBET Mİ TUTSUN BİLİR BİLMEZ KONUŞMA ADAMI ASABINI BOZMA

idris

her yerde fındık fiyatları artıyor bu sayfada oynama yok anlamadım tüccar sayfası galiba bu siteler

onur

Fındık daha fazla çıkmaz sanırım duyduğum kadariyla almanya İtalya’dan fındığı 40 tlden almakta turkiyeden 18tlye almamaktadır çünkü onlar seçime gidecekler ve sn. Cumhur Başkanımız bilindiği gibi avrupa ile arası açık ki fındığı satmakta sıkıntı çekiyoruz ama anlam veremedigim bir durum almanya ile Avrupa ile aranizi açıp suçlusu geçimini findiktan sağlayan halk olmak zorunda mi burda bir suçluluk yokmu bu kadar insanların zararını kim karşılayacak

İsmail Şahin

Fındık alamıyoruz arkadaşım ucuz fındık istiyoruz çoluk çocuk yesin beslensin !.. herkes üreticiyi düşünüyor tüketiciyi düşünen yok…