Çimento Fiyatları 2019

Çimento Fiyatları 2019

ÇİMENTO FİYATLARI 2019:

Bu yazımızda 2019 yılına ait çimento fiyatları listesini toptan ve perakende satışlar için ayrı ayrı sizler için derledik. En çok kullanılmakta olan gri ve beyaz portland çimento fiyatı ve 42.5 – 32.5 çimento fiyatlarını 1 kg, 3 kg, 5 kg ve 50 kg (yani 1 torba çimento fiyatı) olarak ayrı ayrı gruplandırarak siz değerli takipçilerimizin bilgisine sunuyoruz. Burada şu hususu belirtmekte fayda var ki, çimento fiyatları illere göre çok ufak değişiklikler gösterse bile birbirine yakın bir seviyede seyrettiği için ortalama olarak hesap ettik. (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Kayseri vb. aşağı yukarı fiyatlar aynıdır) Piyasadan topladığımız fiyat listesini şimdi gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Önemli Not: Aşağıda belirtmiş olduğumuz fiyatlar, piyasada bulunan ve orta kaliteye sahip bir markanın fiyatlarını yansıtmaktadır. Bu markayı seçme nedenimiz ise, piyasada sıklıkla satılması ve ortalama bir fiyat değerine sahip olmasıdır. Bu fiyatlar, piyasa hakkında aşağı yukarı bilgi edinmenizi sağlamak amacı taşımakla birlikte kesin fiyatları firmalardan teklif isteme yoluyla edinebileceğinizi sizlere hatırlatırız. 

cimento-fiyatı-kilo

1 kg, 3 kg ve 5 kg çimentonun poşetler halindeki toptan ve perekende satış fiyatları

50-kg-cimento-fiyat

50 kg yani 1 torba çimentonun toptan ve perakende satış fiyatları

 

2019 Perakende Çimento Fiyatları (KDV Hariç)

Perakende alışverişlerde genellikle nakliyenin fiyata dahil olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Buna göre Nakliye ve KDV hariç:

 

1 Kg Gri Çimento (42,5): 3,50 TL

3 Kg Gri Çimento (42,5): 8,50 TL

5 Kg Gri Çimento (42,5): 13,00 TL

50 Kg Gri Çimento (42,5) (1 Torba Fiyatı): 28,00 TL

 

 1 Kg Beyaz Çimento (42,5): 5,00 TL

3 Kg Beyaz Çimento (42,5): 12,50 TL

5 Kg Beyaz Çimento (42,5): 17,50 TL

50 Kg Beyaz Çimento (42,5) (1 Torba Fiyatı): 60,00 TL


2019 Toptan Çimento Fiyatları (KDV Hariç)

Toptan fiyatlarda firmalar ortalama %40’a varan iskontolar sağlayabilmekteler. Bunun yanında yine toptan alımlara özel belirtilen fiyatlara genellikle Nakliye dahil edilebilmektedir. Buna göre Nakliye dahil, KDV Hariç:

 

1 Kg Gri Çimento (42,5): 2,50 TL

3 Kg Gri Çimento (42,5): 5,50 TL

5 Kg Gri Çimento (42,5): 8,00 TL

50 Kg Gri Çimento (42,5) (1 Torba Fiyatı): 18,00 TL

 

1 Kg Beyaz Çimento (42,5): 3,50 TL

3 Kg Beyaz Çimento (42,5): 7,50 TL

5 Kg Beyaz Çimento (42,5): 11,00 TL

50 Kg Beyaz Çimento (42,5) (1 Torba Fiyatı): 44,00 TL

 

Çimento Üretimi Yüzde 50 Azaldı!


Çimento Nedir?

Kalker taşı ve kil maddelerinin belirli oranlarda karışımıyla elde edilen; ince ve toz halinde bulunan; hava ve su ile temasa geçmesi durumunda reaksiyona uğrayarak sertleşen bağlayıcı özellikli inşaat malzemesine çimento denir.


Çimentonun Tarihçesi

İlk olarak 1820’li yıllarda Joseph Aspdin adlı İngiliz tarafından İngilterenin Leeds kentinde üretilmiştir. Aspdin, kalker ve kil maddeleri karışımını pişirerek ardından da öğüterek ilk çimento örneğini imal etmiştir. Elde edilen çimento örneği katılaştığında doğal Portland taşına benzediği için Portland Çimentosu adı verilmiştir. (Portland, Leeds kentine yakın bir adanın ismidir)


Çimento Çeşitleri 

Dünya genelinde üretilen çimentoların %90’ını Portland Çimentosu oluşturmaktadır. Ülkemizde üretilen ve Türk Standartlarına tabi olan 5 çimento sınıfı: CEM I, CEM II, CEM III, CEM IV ve CEM V sınıfı bulunmaktadır.

CEM I sınıfına: Portland Çimentosu girmektedir.

CEM II sınıfına: Portland Curuflu Çimento, Portlan Silis Dumanlı Çimento, Portland Puzolanlı Çimento, Portlan Uçucu Küllü Çimento, Portland Pişmiş şistli Çimento ve Portland Kompoze Çimento girmektedir.

CEM III sınıfına: Yüksek Fırın Cüruflu Çimentolar girmektedir.

CEM IV ve CEM V sınıflarına ise: Puzolanik Çimento girmektedir.


Beyaz ve Gri Çimento Farkı 

Beyaz çimentonun gri çimentodan bir takım üstün özellikleri bulunmaktadır. Buna göre diyebiliriz ki, beyaz çimento gri çimentoya göre; – daha hızlı priz alır – dayanımı daha yüksektir – yüzeyi pürüzsüzdür – dekoratif imalatlara rengi ve yapısı dolayısıyla daha uyumludur.


 Beyaz Çimentonun Kullanım Alanları

 • Yapıştırma ve derz dolgu malzemelerinin imalatında
 • Mimari ve dekoratif beton imalatlarında
 • Cephe kaplamalarında kullanılan beton malzeme imalatlarında
 • Prekast elemanların üretiminde
 • Bordür, çiçeklik, beton ızgaralarda, kilit taşlarında, heykellerde ve sanatsal üretimlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Yazımızda sizlere 2019 yılı Çimento Fiyatları hakkında piyasa araştırmalarımız sonucu edindiğimiz bilgileri kısa bir şekilde sunmaya çalıştık. Umarız, Toptan ve parakende  1 Torba çimento fiyatı hakkında yeterli bilgiyi verebilmişizdir. Sizleri diğer faydalı yazılarımızı da okumaya davet ediyoruz.


 Önemli Not: Sitemizde herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Sitemiz kullanıcılarının yorum yapma hakları bulunmaktadır. Yorum bölümünde yapılan yorumların içeriği yorum sahibini ilgilendirir. Sitemiz bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. Yapılan yorumlarda yorum sahibinin ip numaraları kayıt altına alınmaktadır ve resmi olarak istendiğinde ilgili kamu kurumlarına bildirilecektir. Bunun yanında yorum bölümünde satış ilanı veren yorum sahiplerinin sitemizle herhangi bir bağı bulunmamakla birlikte bu kişilerle ticari ilişkide bulunup bulunmamak tamamen kişileri bağlar. Yaşanacak maddi ve manevi kayıplar konusunda sitemiz sorumluluk kabul etmemekte ve sizleri dikkatli olma konusunda uyarmaktadır.


 


Çimento Fiyatları 2019 (28 Yorum)

 1. Beyaz çimento fiyatınızda yanlışlık var, 22,50 TL ye beyaz çimento yok. Şayet bulabiliyorsanız, 5 tır alabilirim.

  • Uyarınız için teşekkür ederiz Mustafa Bey, fiyatlar sürekli değişkenlik gösterdiği için güncellemeye yetişemiyoruz, uyarınızla birlikte yeni bir güncelleme yapılmıştır.

 2. Yurtdışına ihracat edilmek üzere yüksek miktarda gri çimento alınacaktır 50kg lik torba. var mi tafsiyeniz? acil

 3. Yurtdışına gönderilmek üzere yüksek miktarda gri çimento alınacaktır.
  50 kg torba marka fark etmez

 4. Türkiye ve Dünyanın her yerine kaliteli cem 1 portland çimento temin edilir. Dökme veya torbada bilgi için aşağıdaki numara veya [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 5. merhaba
  bana yurtdışına gönderebilmem için 15.000 ton portland çimentosu lazım.Cıf teslim olacak.fiyat bilgisi lütfen

 6. merhabalar iyi çalışmalar bana ihracat için 550 ton gri çimento lazım fiyat alabilme imkanım varmıdır. nakliye dahil nizip .
  iyi çalışmalar dilerim.

 7. Yurtdışına gönderilmek üzere yüksek miktarda gri çimento alınacaktır.
  50kg lik torbalarda
  Fiyat Bilgisi lütfen

 8. Perakende ÇİMENTO satışında 50 kg lık paketleme yanında 25 kg ve 12,5 kg lık paketlerinde satışa arz edilmesinin perakende alıcılar için uygun olacağını ve milli servet olan çimentonun ziyan edilmesinin önüne geçileceği kanısındayım. perakende satışlarda ilan edilen fiyatlar bayi ve satıcılar tarafından uygulanmıyor. Bunun da haksız kazançlar adına üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 9. 42,5 portlan çimento antep fabrika teslim 145 tl/ton başına ( 20 torba 1 ton)
  30 usd /ton ihracat fiyatı mail atabilirsiniz.

 10. Irak için 2000 ton 50 kg lik torba çimento ihtıyacımız var.Mardin çimento ihracatçıları ulasabilirmi.

 11. merhabalar eskısehıre tır bazında cımento istiyorum fiyat konusunda ne olur peşin para mal geldımı para hesabınızda olur ayrıca kırec de ıstıyorum aynı sartlarda

 12. 3.560 m2 alanda taş duvar yüzeylerinde derz onarımı yapacağız.puzilan katkılı harc kullanacağız.bu ürünün fiyatı ve sarfiyatı hakkında bilgi rica edebilir miyim.iyi çalışmalar