2017 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira?

2017 yılı sigara fiyatları açıklandı. Peki hangi sigara ne kadar, kaç lira oldu en güncel bilgiyi yazımızda bulacaksınız. Editörlerimiz tarafından siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmak için detaylı bir araştırma sonucu en güncel sigara fiyatlarını aşağıda bir liste halinde verilmiştir.

2017 yılı Temmuz ayı itibariyle en güncel fiyat listesini yazımızda bulabileceksiniz. Şayet yeni bir zam gelmesi durumunda 2017 sigara fiyatları da en hızlı ve en güncel şekilde liste halinde siz okurlarımızın bilgisine sunulacaktır.

Şimdi dilerseniz hazırladığımız Sigara Fiyat Listesi‘ne hep birlikte göz atalım.


1 Paket Sigara için ödenen paranın ne kadarı vergi olarak devlet hazinesine aktarılmaktadır? Öğrenmek için Tıklayınız…

1-paket-sigara-devlet-kac-lira


 2 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Sigara Fiyatlarına zam yapılması yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır. 2017/10462 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 2017 Yılı Aralık ayına dek sigara fiyatlarına yeni bir zam yapılmaması kararlaştırılmıştır. Anılan Kararda alkol fiyatları ile ilgili herhangi bir ibare geçmemesi sebebiyle içki fiyatlarına zam geleceği konusundaki görüşler ise yaygın… 


Temmuz 2017 tarihi itibariyle güncel sigara fiyatları listemizdeki gibidir.


 

Güncel 2017 SİGARA FİYATLARI LİSTESİ


PARLIAMENT SİGARA FİYATLARI

2017 senesi Parliament Sigara Fiyatları için aşağıda oluşturduğumuz fiyat listesi ile hangi parliament ne kadar oldu detaylarıyla bilgilerinize sunmuş olacağız. Şimdi gelin Parliament fiyatı ne kadar, Uzun Parlement, Kısa Parliament, Parliament Night Blue, Aqua Blue, One, Slim ve Aqua Mentollü çeşitlerinin 2017 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakalım.

Uzun Parliament Fiyatı                 : 13,50 TL

Kısa Parliament Fiyatı                   : 13,50 TL

Parliament Slim Fiyatı                   : 13,50 TL

 

Parliament Aqua Fiyatı                  : 13,50 TL

Parliament Hakkında Kısa Bilgiler: 

Parliament sigarası, Marlboro’dan sonra dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Dünyada en çok Parliament sigarası tüketen ve en çok pazar payına sahip ülkeleri belirtecek olursak: Suudi Arabistan, Rusya, Türkiye, Japonya, Kazakistan ve ABD gelmektedir. Yine tıpkı Marlboro gibi Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan, tütün şirketler devi Philip Morris firmasına bağlıdır. Türkiye için üretim İzmir’de Philsa A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir. Şu an için Türkiye piyasalarında en çok tüketilen sigaralar arasında en pahalı sigara markası olma ünvanını taşımaktadır. Ayrıca diğer tüm sigaraların değeri yeni zamlarla 1,00 TL artarken Parliament sigarasınınki 1,50 TL birden artmıştır.  Sonuç olarak diyebiliriz ki 2017 Parliament Sigara fiyatları 13,50 TL olarak sabitlenmiştir ve 2017 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlar geldiği anda güncellenecektir.


 MARLBORO SİGARA FİYATLARI

Marlboro Fiyatları 2017 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. Peki 2017 zamlarından sonra Marlboro (Malbora) fiyatı ne kadar, Marlboro ice blue, uzun Marlboro, kısa Marlboro, Marlboro Light ve diğer tüm Marlboro çeşitlerinin 2017 fiyatları aşağıdaki fiyat listesi ile bilgilerinize sunulmuştur.

Uzun Marlboro Fiyatı                      : 13,00 TL

Kısa Marlboro Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Blue Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Touch Blue Fiyatı           : 12,00 TL

Marlboro Gray Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro Aqua Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro One Fiyatı                        : 12,00 TL

Marlboro Hakkında Kısa Bilgiler: 

Marlboro sigarası, dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve uluslarası tütün şirketler devi olan Philip Morris firmasına aittir. Marlboro markası ilk olarak filtresiz bir şekilde 1920’li yıllarda piyasaya sürülmüştür. Filtreli Marlboro ise ilk olarak 1955 yılında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde son gelen zamlarla birlikte 3 dal Marlboro ile 2 adet ekmek alabilirsiniz; bunu da hatırlatmayı borç biliriz.


MURATTİ SİGARA FİYATLARI

Muratti Sigara Fiyatları 2017 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. 2016 yılbaşı zamlarıyla birlikte Muratti rosso fiyatı ne kadar, Muratti Azure, Muratti One, Muratti Line, Muratti Tone, Muratti Slim fiyatı ve diğer tüm Muratti sigara çeşitlerinin 2017 yılı fiyat listesi sitemiz editörlerince düzenlenerek aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Muratti Rosso Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Azure Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Tone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti Mode Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Mone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti S-Mode Fiyatı                       : 11,00 TL

Muratti S-One Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler:

Muratti Sigarası da tıpkı Marlboro ve Parliament sigara markaları gibi dünyanın en büyük tütün şirketi  Philip Morris firmasına aittir. Uzun yıllar ülkemizde yasal olarak satışı yapılmamıştır. 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde de satışı başlamıştır. Kendine özel bir tiryaki kitlesi bulunmakla birlikte yüksek nikotin ve zifir değerleri sebebiyle beğenmeyeni de çoktur. Son gelen zamlarla birlikte Muratti Fiyatı 11,00 TL olarak sabitlenmiştir. 2017 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlarla güncellenecektir.


LARK SİGARA FİYATLARI

 

Uzun Lark Fiyatı                                : 10,00 TL

Kısa Lark Fiyatı                                  : 10,00 TL

Lark Mode Blue Fiyatı                       : 9,50 TL

 

Lark Reserve Fiyatı                             : 9,50 TL


CHESTERFİELD SİGARA FİYATLARI

 

Uzun Chesterfield Fiyatı                   : 9,50 TL

Kısa Chesterfield Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Slim Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Click Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Blue Fiyatı                    : 9,00 TL

Chesterfield Gray Fiyatı                    : 9,00 TL

 

Chesterfield Mode Navy Fiyatı      : 9,00 TL


 L & M SİGARA FİYATLARI

 

Uzun L & M Fiyatı                               : 9,50 TL

Kısa L & M Fiyatı                                 : 9,50 TL

L & M Blue Line Fiyatı                        : 9,50 TL

L & M Mode Red Fiyatı                       : 9,00 TL


 CAMEL SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Camel Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Camel Sigara Çeşitleri olan Camel Soft, Camel Box (Kutu), Camel White, Camel Green, kısa Camel ve Uzun Camel sigaralarına ait olan 2017 yılı en güncel fiyatlar düzenlenmiştir. Aklınızda oluşan Camel kaç lira, fiyatı ne kadar gibi soruların cevabını bulacağınızı umuyor ve  Camel çeşitlerinin 2017 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakıyoruz.

Camel Sigara Fiyatı                            : 10,00 TL

Camel Soft Fiyatı                                : 10,00 TL

Camel Box (Kutu) Fiyatı                     : 10,00 TL

Camel White Fiyatı                              : 10,00 TL

Camel Green Fiyatı                             : 10,00 TL

Camel Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler: 

Camel sigarası (okunuşu kemıl şeklindedir) ilk olarak 1913 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmeye başlanmış ve günümüzde 100 yaşını devirmiş bir Amerikan sigara markasıdır. İlk üretildiğinde içerisinde Türk veya Amerikanın Virjinya Eyaletine ait tütünler bulunmaktaydı. Camel ile ilgili çeşitli efsaneler ortada dolaşmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise şüphesiz, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de bir Camel tiryakisi olduğu söylentisidir.

Camel Sigarası uzun yıllar en çok tercih edilen ve en pahalı sigaraların başında gelmekteydi. Ancak Çinlilerin firmaya ortak olmasıyla birlikte satış fiyatında düşüş yaşanmış; birçok tiryakisinin kalitenin düştüğünden yakınarak başka markalara yönelmesine neden olmuştur.

Camel Sigarasının kağıdında bir deve amblemi bulunmaktadır.


Camel Sigara Paketinde Bulunan Deve Ne Anlama Geliyor:

Rivayet o ki; 20. yüzyılın başlarında, Amerikada tütün tarlalarına ulaşabilmek için amansız çöllerin aşılması gerekmekteydi. Ancak o dönem yeterli taşıtların bulunmaması, at gibi binek hayvanlarının çöl ortamına dayanıksız olması ve insan gücüyle bu çöllerde tütün nakliyesi yapılamaması başlı başına bir sorundu. Sonrasında Amerikalılar, o güne dek adını hiç duymadıkları bir hayvanın varlığından haberdar oluyorlar: “Deve”. Develerin Afrikada bulunduğundan mütevellit hemen Osmanlı Padişahına heyet yolluyorlar (Afrika, o dönemde Osmanlığı hakimiyetinde bulunmaktaydı). Padişah Sultan Abdülmecit heyeti dinledikten sonra onlara birçok deve hediye ediyor. Böylelikle tütün tarlalarına rahatlıkla ulaşılıyor, sigara üretimi Amerikada artıyor ve Camel markası altında “Deve” logolu sigaralar piyasaya sürülüyor. 


Şu an için güncel Camel Fiyatı: 10,00 TL’dir. Sonuç olarak Camel Sigara Çeşitlerini ve Fiyatlarını belirttiğimiz yazımız fiyat değişikliklerinde en hızlı şekilde güncellenecektir.


 WINSTON SİGARA FİYATLARI

 

Winston Touch Fiyatı                       : 10,50 TL

Winston Sigara Fiyatı                       : 11,00 TL

(Winston Light, Mavi, Kırmızı, Dark Blue fiyat : 11,00 TL) (henüz zam yapılmadı ancak zam bekleniyor)


 MONTE CARLO SİGARA FİYATLARI

 

Monte Carlo Sigara Fiyatı                : 9,00 TL

Monte Carlo Slender Fiyatı              : 8,50 TL

LD Sigara Fiyatı                                 : 9,00 TL

LD Slender Sigara Fiyatı                  : 8,50 TL


 ROTHMANS SİGARA FİYATLARI

 

Rothmans Uzun Mavi Fiyatı            : 9,00 TL

Rothmans Kısa Mavi Fiyatı              : 9,00 TL

Rothmans Gri Sigara Fiyatı             : 9,00 TL

Rothmans Slender Sigara Fiyatı    : 9,00 TL

Rothmans Slim Sigara Fiyatı           : 9,00 TL


KENT (SWİTCH) SİGARA FİYATLARI

 

Kent Switch Sigara Fiyatı             : 10,00 TL

Kent Blue Sigara Fiyatı                 : 12,00 TL

Kent Gray Sigara Fiyatı                 : 12,00 TL

Kent White Sigara Fiyatı               : 12,00 TL

Kent Slim Sigara Fiyatı                  : 12,00 TL

 

Kent D Range Blue Sigara Fiyatı  : 10,00 TL

Kent D Range Gray Sigara Fiyatı  : 10,00 TL

Kent N Range Black Sigara Fiyatı  : 12,00 TL

Kent N Range Grey Sigara Fiyatı  : 12,00 TL


VİCEROY SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Viceroy Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Viceroy bir Amerikan sigarasıdır. Ayrıca Viceroy okunuşu hep sorun haline gelmiş bir sigaradır. Doğru telaffuzu: “Vaysroy” şeklindedir.

Uzun Viceroy (Kırmızı, Mavi, Gray) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL

Kısa Viceroy (Red, Navy Blue, Gray) Sigara Fiyatı  : 9,50 TL

Viceroy Switch Sigara Fiyatı                       : 9,50 TL

Viceroy Switch (Mentollü) Sigara Fiyatı   : 9,50 TL

Viceroy D-Range Sigara Fiyatı                  : 9,00 TL


PALL MALL SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Pall Mall Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Pall Mall sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Pall Mall (Kırmızı, Mavi, Turuncu, Siyah, Amber) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL


LUCKY STRİKE SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Lucky Strike Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Lucky Strike sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Lucky Strike Sigara Fiyatı    : 9,50 TL


TEKEL 2000 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2000 sigarası British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir Amerikan markasıdır.

Uzun Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL

Kısa Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL

Tekel 2000 DK Sigara Fiyatı                                  : 9,00 TL


TEKEL 2001 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2001 sigarası da tıpkı Tekel 2000 gibi British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL

Kısa Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL

Kısa Tekel 2001 Soft Sigara Fiyatı                       : 9,00 TL


SAMSUN 216 SİGARA FİYATLARI

Samsun 216 sigara markası, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Samsun 216 (Kutu – Box) Sigara Fiyatı           : 9,00 TL

Kısa Samsun 216 (Yumuşak – Soft) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL

Uzun – Kısa Samsun (Normal) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL


MALTEPE SİGARA FİYATLARI

Maltepe sigara markası da, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır. 2017 Maltepe fiyatı aşağıdaki gibidir.

Uzun Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL.

Kısa Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı      : 9,00 TL.

Kısa Maltepe (Kutu – Box) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL.


VOGUE SİGARA FİYATLARI

Vogue (Mavi) Sigara Fiyatı                      : 14,00 TL

Vogue Mentollü (Yeşil) Sigara Fiyatı      : 14,00 TL


HD Grubu SİGARA FİYATLARI

Kısa HD Sigara Fiyatı                      : 7,50 TL

Uzun HD Sigara Fiyatı                     : 7,50 TL

HD Slim (Altınyaprak, Blue) Sigara Fiyatı   : 8,00 TL

President Kısa Sigara Fiyatı          : 7,50 TL

President Uzun Sigara Fiyatı         : 7,50 TL

 

Medley (Sarı, Mavi, Kırmızı, Beyaz)  : 7,00 TL

Vigor Sigara Fiyatı                        : 8,00 TL

Vigor Ultimate Sigara Fiyatı     : 8,00 TL

Vigor Ocean Sigara Fiyatı         : 8,00 TL


SALEM SİGARA FİYATLARI

 

Salem Sigara Fiyatı                            : 12,50 TL


  ANADOLU SİGARA FİYATLARI

 

Anadolu Sigara Fiyatı                        : 8,50 TL


IMPERIAL TABACCO SİGARA FİYATLARI

Imperial Tabacco markası, bir İngiliz markası olmakla birlikte Manisa İlimizde de üretim fabrikası bulunmaktadır. Meşhur Davidoff sigara markasının üreticisidir.

Davidoff  Sigara Fiyatı                                   : 13,00 TL

West KS/SL Sigara Fiyatı                              : 9,00 TL

West Grey Slims Sigara Fiyatı                      : 9,00 TL

West Red Line / Navy Line  Sigara Fiyatı    : 9,00 TL

Polo Grey / Blue / Purple Slims Sigara Fiyatı : 9,00 TL

Bianca Rose Slims Sigara Fiyatı                  : 10,00 TL

Bianca Lite Slims Sigara Fiyatı                    : 10,00 TL

İmperial Dark Blue SL Sigara Fiyatı             : 9,00 TL

İmperial Classic Red KS / SL Sigara Fiyatı  : 9,00 TL

Bockwoods Sigara Fiyatı                               : 17,00 TL

Monte Cristo Sigara Fiyatı                             : 17,00 TL

 


 2017 Yılı Temmuz ayı en güncel fiyat listesi bu şekildedir. 2017 yılı Aralık ayına dek sigara fiyatlarına yeni bir zam gelmesi beklenmemektedir.

Güncelleme: 30.06.2017


Sigarada Bulunan Bilinen Zehirler Nelerdir?


Karbonmonoksit: Karbonmonoksit gazı son derece ölümcül zehirli bir gazdır. Kana karıştığı andan itibaren oksijenin varlığını azaltarak zamanla kanı oksijensiz bırakır. Nikotin ile karbonmonoksit gazı vücuda birlikte girdiği zaman ise kalp hastalıklarına yol açar.


Katran: Sarı ve kahverengi olan yapışkanlık özelliği yüksek zehirli bir maddedir. Yapıştığı rengi boyama özelliğine sahiptir. Sigara içen insanların dişlerinin sararması, parmak ve tırnaklarının sararması, bıyıkların sararması bu madde nedeniyle olmaktadır. Ayrıca balgamda görünen kahverengi lekeler de yine bu zehirli maddeden kaynaklanmaktadır.


Nikotin: Doğadaki tütün bitkilerinde bulunan doğal bir uyuşturucu maddedir. Vücuda girdiği andan itibaren direk olarak beyne etki eder. Sonrasında kasları uyuşturur. Kasların ve beynin uyuşması nedeniyle kalp daha hızlı çalışmaya başlar; kan akışı hızlanır; vücut ısısı düşer. Yani kısaca nikotin uyuşturucu etkisi sebebiyle kalbin yorulmasına yol açar. Ayrıca nikotin, midede salgılanan yararlı salgıların da durmasına yol açtığı gibi, ülserin ortaya çıkmasına sebebiyet verir.


Amonyak:  Amonyak piyasada bulunan temizlik ürünlerinin temel maddesidir. Sigara ile birlikte solunum yoluyla vücuda giren amonyak direk ciğerlere nüfuz eder. Sigarayla birlikte vücuda giren amonyak nedeniyle , akciğerlerimiz üzerinde bulunan ve ciğerlerimize zararlı maddelerin girişini engelleyen tüyler etkisiz hale gelir.


Metaller: Sigara içerisinde bilinen 76 adet metal bulunmaktadır. Bu metaller içerisinde arsenik gibi vücuda son derece zararlı olanları mevcuttur.


Radyoaktif Maddeler: Radyoaktif maddeler hepimizin bildiği üzere zehirli ve kansorejen maddelerden oluşan oldukça etkili zehirlerdir. Sigarada en fazla bulunan radyoaktif maddeler ise polonyum-210 ve potasyum-40tır.


2017 sigara fiyatları, hangi sigara ne kadar oldu, Marlboro kaç lira oldu fiyatı, Parliament fiyatı ne kadar, Muratti fiyatı 2017, Lark fiyatı 2017, Camel Fiyatı 2017, Chesterfield 2017 fiyatı, Rothmans fiyatı 2017, Pall Mall, Viceroy, Tekel 2000 ve 2001 fiyatları, Samsun 216, Monte Carlo ve Winston Fiyat Listesi son hali bu şekildedir.


Not: Sigara Sağlığa Zararlıdır. Sigarayı bırakmak için 171 – Alo Sigara Bırakma Hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Sigara ölümcül zehirler içeren ve bağımlılık yaratan uyuşturucu bir maddedir. Lütfen sigaradan uzak durunuz. Sağlıklı günler dileriz.


2016 Fındık Fiyatları için tıklayınız

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

2017 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira? için yapılan yorumlar : 116 Yorum yapıldı


 1. Konyalı Ekrem  yorumladı. 5:50 pm - 14 / 02 / 2016:

  Sigarayı bırakın arkadaşlar. sigara hem dinen yasak hem de cebinize zarar. batılılar sigara içmez bize satıp içirirler. batının ülkemniz üzerindeki pis oyunlarından biri. cumhurbaşkanımız çok haklı bu konuda.

 2. Aliş emre  yorumladı. 10:16 am - 18 / 05 / 2016:

  a.. s.. çok pahali

 3. Aysun Dağlı  yorumladı. 2:30 pm - 22 / 05 / 2016:

  Dinen yasak diyen arkadaşım. Sana diyorum da hangi kitapta okudun yasak veya haram olduğunu. Daha doğru düzgün namaz kılmayı bilmeyen sizin gibi cahillerden dinimizi öğrenecek değiliz. Yüce Allah (sav.) Akla ve beyine zarar veren maddeleri insanlara haram kılmıştır. Yani sen şarap içtiğin zaman sarhoş oluyorsun ama sigara içtiğinde sarhoş falan olmuyorsun. Be hani demişsiniz ya batılılar yapıyor falan kitap okumaktan haber izlemekten aciz arkadaşım. Ülkemizde ve dünyamızda satılan BÜTÜN TÜTÜN fabrikaları türklere ait değildir. Sadece ticaret amaçlı ve tarımın BATI’DA DAHA ELVERİŞLİ olmasından dolayı o fabrikaların firmaları ülkemize kurulmuştur. Sen o cumhurbaşkanına söyle ilk önce karısı elinde şarap bardağı ile fotoğraf çekilmesin bir zahmet..

 4. Ahmet  yorumladı. 7:46 am - 23 / 05 / 2016:

  Aysun Dağlı hanımefendi sigara yasak derken arkadaş doğru söylüyor 2 önemli sebebi var 1. si Allah’ın bize emanet ettiği bu vücuda bilerek isteyerek zarar veriyoruz, emanete hıyanet ediyoruz. 2.si ise sigaraya verilen para fuzuli harcanan paradır israftır israfta zaten haramdır. bir de şarap bardağı bilmem ne diye iftira atıyorsunuz diğer arkadaşa kızıp kendiniz fetva veriyorsunuz burda.

 5. m . yılmaz  yorumladı. 8:31 am - 23 / 05 / 2016:

  Aysun Dağlı isimli aarkadaşım oncelikle sen o arkadasa cahil diyorsun ama sen de kara cahilsin .bide ALLAH isminin yanına (sav) yazilmaz (cc) yazılır (sav) peygamber efendimizin isminin yanına yazilir …sigaranın içinde en başta uyuşturucu olmak üzere birçok zararlı madde bulunmaktadır bu zararlı maddeler direk olarak kalp. beyin ,akciğer, damar sistemine zarar verirler.dolayisiyla başt israf olmasi nnedeniyle ve seninde söylediğin gibi akla ve beyne zarar verdiği için haramdır. ..

 6. m . yılmaz  yorumladı. 12:44 pm - 23 / 05 / 2016:

  Dinimizi cok iyi bilen Aysun Dağlı arkadaşım. . (Sav) peygamber efendimizin isminin yanına yazilir. ALLAH cc diye yazilir

 7. Ayyaş yunus  yorumladı. 6:51 am - 24 / 05 / 2016:

  Lan ekrem yine mi sen yeter artik sana ne aq

 8. Selim dundar  yorumladı. 6:47 pm - 26 / 05 / 2016:

  ŞIMARMAYİN Lan içen kendine bro burdan … selam

 9. Gözde  yorumladı. 6:30 am - 27 / 05 / 2016:

  Madem haramsa madem oyle yada boylese.. Cumhurbaskanimiz hakli diyorsun ya o zaman ulke icinde sigara satisi yasaklansin.. Ayrica haram değil mekruh yani yapilmasi dinen haram olmayan sadece vucuda zarar verildigi icin gunah sayilan bisi. Saygilar.

 10. Kayseri Kızı  yorumladı. 4:49 pm - 29 / 05 / 2016:

  VOGUE MENTHE, sadece Migros’ta satılan; şu ana dek sorduğum tekel ve büyük marketlerin hiçbirinde bulamadım. Vogue Menthe içimi hoş, hafif ve lezzetli bir sigaradır. Yanında Efes Extra+Redbull içerseniz tadından yenmez.

  Şahsi görüşüm en güzel ve tadı yerinde (boğazı yakmayan, yormayan ve içimi hoş) sigaradır. Ayrıca slimdir. Denemek isteyen ilk (VOGUE Menthe) mentollüsünü (kenarı yeşil olan paket) deneyebilir. Fiyatı 12 tl, diğerlerine göre yüksek ama bence değer.

 11. senol  yorumladı. 3:59 pm - 22 / 06 / 2016:

  yorumu yazanın konyalı nickli olduğunu görünce kesin sapırdamıştır dedim nitekim doğru tahmin etmişim. dinen yasak konusunda vücuda yapılan her türlü zarar yasaktır . o zaman mangalda dinen yasak mangaldaki karbonmonoksit 6 paket sigaraya eşdeğer . mangal yapmadın mı sen hiç konyalı . hadi bunu geçtim birdee batılı ülkelerin ülkemizdeki iç oyunları diyerek ne kadarrr paranoyak hastası olduğunu kendisine verileni olduğu gibi alıp hiç araştırma gereği duymadığını bildiğin karacahil olduğunu anlamış oldum . batılılar içmezmiş bize içirtirlermişş haha harbiden çok komiksin . batılılar bizim kadar içtiği gibi onlar su gibi alkol içiyorlar . o zaman onlarda bize desin türkler bize alkol içirtiyor iç oyunlar bunlar diye . boşuna dememişler afyonun kaymağı konyanın manyağı diye

 12. Ufuk  yorumladı. 10:48 pm - 22 / 06 / 2016:

  İçende ölüyor içmeyende koy dötüne rahman getire ottur günahı yoktur yapışşşttttııııııııırrrrr

 13. Mustafa  yorumladı. 11:34 pm - 23 / 06 / 2016:

  Aysun Dagli Sen Harbiden Dagdamısın Yeni mi geldin

 14. Yiğit  yorumladı. 9:16 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara dinimizce haram kılınan birşey değil ama sevapta kılınan birşeyde değil.

  Sigara amaç gütmeden zevkle içilen ot yada tütündür.Cebe israf konusuna gelicek olursak içen adam zaten vereceği parayı gözden çıkarır sözüm tamamen geneldir şahsa algılamayın , sadece tütündür ve zevk amaçlı içilmektedir.

 15. Skyfall  yorumladı. 11:50 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara yasaklansın diyorsunuzda ülke hazinenisinin yarısı neredeyse sigaradan yasaklatmazlar

 16. Kazim dagakaldirir yer  yorumladı. 11:05 am - 30 / 06 / 2016:

  Aysunnnnnnn kalin kafali aysunummmmmmm

 17. Vicfansiz sabugalar  yorumladı. 12:32 pm - 12 / 07 / 2016:

  Ulan manitamdan ayrilirim gene sigaradan Ayrilmam vurun vicdansizlar vurun degil 13tl 130 tl olsa gene alip icerim anasini satiyim.

 18. Mustafa  yorumladı. 1:29 pm - 12 / 07 / 2016:

  Arkadas millet ramazanda icemedi doya doya bayram sonunda acisini cikartirim diye zam geldi ya laaaa…

 19. ATAPUTUN GOTUNUN KILIYIM CILDIR COMAR  yorumladı. 9:31 pm - 12 / 07 / 2016:

  Sizene amk sızmışıniz milletin ahlak bekçisi bi kaç comar gelmiş ötüyor yok cumhurbaşkanı doğru demiş yok şöyle burda bile münasip yer kıllıginizi belli ediyorsunuz bravo

 20. Gotte donme yapan kil  yorumladı. 12:40 am - 14 / 07 / 2016:

  Ce o me a re ce o me a re onun ismi comar

 21. Mahmut büyük  yorumladı. 8:12 am - 14 / 07 / 2016:

  Günümüzde kulanılan sigara fiyatları beli vadandaşı bu konuda madur etmenin haksızlık oldugunu belirtirim bircok tekel sigara kulanıcısı bu fiyat artışlarından sonra kaçak sigaraya yönelmeyr başladı ülkenin yuzde 40 veya 50 si sigara kulanirken yuzde 25. Kacak sigara kulaniyor kacak sigarada bulunan kar oraninin nerye gitiği de beli bu artisdan dolayı kendi ulkemizin sigarasini icmeyi birakip kacakcilari kazandirmayi istemiyoruz.

 22. murat  yorumladı. 12:07 pm - 15 / 07 / 2016:

  Aysun denen zavallı sen her gece barda clupte … sonra gel cumhurbaşkanına laf et o fotoğraf bi kere montaj siyassetten bi haber egosu tavan arkadaşım cumhurbaşkanına hakaretten yakında işlem başlatıldı orda o şekil şfade verirsin savcılığa artık

 23. ayça balcı  yorumladı. 3:17 pm - 21 / 07 / 2016:

  Dinen yasak olmadığını düşünenler için bu yorumu yapıyorum islamda sağlığını korumak sağlığa zarar veren vücudun herhangi bir organına zulmetmek haramdır zarar gören her organ ahiret günü hesap zamanı davacı olacaktır sigara kullanmak direk haram olmasa bile sağlığını korumanın farz olduğundan dolayı sağlığa zararlı olduğu için dolaylı olarak haramdır cumhur başkanı mı kim ne derse desin hiç kimse diyor diye sigarı bırakmak zorunda değil kimse yalnız kaliteli sağlıklı yaşamak için şahsen 5 vakit namazımı kılan bi insan bi kul olarak bunu yazıyorum bende kullanıyorum ama haramdır helal olcak bi yanı da yoktur HİÇ KİMSENİN KİMSEDEN BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR ÜSTÜNLÜK YALNIZ TAKVA İLEDİR SİGARA İÇMEYEN ZİKİR VE TAKVA EHLİ KUL SİGARA KULLANANDAN ÜSTÜNDÜR SAĞLIĞI KORUMAK ZARAR VERMEMEK FARZINA RİAYET ETTİĞİ İÇİN

 24. Konyali ekreme destek  yorumladı. 1:35 pm - 24 / 07 / 2016:

  Burda adam sigarayi bi sekilde içmeyin kendinize zarar vermeyin gibisinden brlki bi içmemeniz için belki basit bi piskolji olsundiye soylemiş. Yoksa kime ne kim ne içerse içsin bence. Sanki ilerde gtünden nefes alırken benim ciğerimi kullanacak değil ya. Biri yok dinien şöyleymis yok biri dine gore normalmiş diyo. İçin amk hatta bi paket içen iiki ye üçe çıkarsın cokta …

 25. susun  yorumladı. 4:42 am - 30 / 07 / 2016:

  Yav he he

 26. sigara ucuzlasın  yorumladı. 1:10 am - 01 / 08 / 2016:

  marlboro en fazla 5 TL olmalı, diğerleri tabii ki daha da ucuz… sigaraya zam yaparak bin kişiden ancak birine bırakabilirsiniz. insanları ne edüğü belirsiz kaçak sigaralara yönlendirip daha fazla zehirlemeyin. kaçak sigara içenlerin yüzde doksanı daha hızlı hastalanıp daha erken ölüyor. türk milletinin nüfusunun azalmasını mı istiyorsunuz? insanlar bıraksın diye zam yapıyoruz demeyin boşuna, yemezler…

 27. mekap  yorumladı. 10:14 pm - 04 / 08 / 2016:

  parasını kendisi veriyo alıyor sizene yok haram helal aq hepsi alim oldu lan ne teneke insanlarsınız be herkesin hayatına bulasıyorsunuz sizeenee bi kerede bizene demeyi bilin öğrenin başkasının hayatına karışmayın sizinkine karışıyormu kimse …

 28. levent  yorumladı. 1:58 pm - 05 / 08 / 2016:

  sigarayı dinin ve siyasetin içine soktunuz. cumhurbaşkanı ne alaka. sizin aklınınız yokmu. 10 tl ye sigara alıyorsam 5 lirasını ötv olarak devlete veriyorum. bu beş liradan burada boş konuşan insanlar da sebepleniyor. bunun neresi haram. kitapta yazılanları günümüz mantığı ile yoğurun. o zaman çocuklarınıza islamı daha güzel anlatabilirsiniz. ben bir cigara yakıp efkar dağıttımda pisikolojimin düzeldiğini ve dolayısıyla genel sağlığıma faydası olduğunu sen nerden bilecen. sizin söyledikleriniz en az şu iki örnek kadar saçma. 1.patlıcan yeme içinde nikotin var. 2. arabaya binme yürü çünkü arabadan çıkan duman zararlı, ve binlerce örnek

 29. Mahmut  yorumladı. 2:16 pm - 05 / 08 / 2016:

  Suriyeliler beslemek için para lazım devlete devlet bizi düşündüğü için değil

 30. Hilal ocak  yorumladı. 11:23 am - 17 / 08 / 2016:

  kimin içip kimin içmeyeceği ve diğer şeyler kişinin kendisini bağlar hiç kimse bunu beğenip beğenmemek zorunda değil. Resmen boş muhabbet etmişsiniz.

 31. İsmail  yorumladı. 8:18 am - 19 / 08 / 2016:

  ALLAH var yukarda resmen soygun bu Milet içmemesi için pahallı ediyorsanız yasaklayın türkiyede zaten madde gibi yasak ve cezalı olsa fazla kimse içmez

 32. Sansyorumu  yorumladı. 7:49 pm - 19 / 08 / 2016:

  Ben içmiyorum banane içen düşünsün mantığı değil bu, ya yasaklasınlar toptan en çok 1 ay problem yaşar insanlar daha sonra duacıları bile olurlar yasaklayanların ya da fiyatlar ile bu kadar oynanmaz resmen soygun.

 33. Mukoo  yorumladı. 8:24 pm - 19 / 08 / 2016:

  yukarda arkadasin dedigine gore ulkenin %75 sigara kullaniyo zaten kalanida yeni dogan bebekler oluyo burda olumune yanlis bilgi veriyosunuz ilginc insanlar enteresan bi sekil mk tam ben sakinim

 34. Namıdeğer  yorumladı. 9:58 am - 20 / 08 / 2016:

  Ulen potansiyel kanser hastasısın bide çevrene o riski yayıyorsun sen cigara içecendiye benim vergilerim neden senin hastane masrafına gidiyor 1000 lira olsun

 35. ÖFKELİ TİRYAKİ  yorumladı. 7:31 pm - 20 / 08 / 2016:

  BU FİYATLAR NE BE … MAZOT MU YAKIYORUZ MK.

 36. cigaracı  yorumladı. 2:39 am - 25 / 08 / 2016:

  sigara içtirmezse bu devlet batar içen ne kadar vergi veriyordur ne harami ne helali…..arkadasin biride demiş hastane masrafini benim vergim öduyor diye,dingil o adam sigortali para odemis ayriyeten sağlik guvencesi icin yoksa devlet bakar mi?

 37. Hakli adam  yorumladı. 7:23 pm - 05 / 09 / 2016:

  Hepiniz çok malsiniz lan kimse demiyor ki sigara pahalandi diye sigarayı bırakanlar var diye kulliyen yalan. Sen zengine sigarayı 100 tl yapsan da bırakmaz ama garibana dokunur bir kuruş yapılan zam bile. Burda laf salatası yapıp durmussunuz sigayi biraktirmak için vatandaşın son kurusununa kadar sömürülmesimi lazım. Böyle bir mantık varmı lan ne öküz insanlar siniz amk. Devlet bizi düşündüğü için sigaraya zam yapıyor o yüzden yılda defalar ça sigaraya zam yapıyor demi kuş beyinliler. Devlet soygun yapiyor. Eger ki vatandaşların sigara icmemesini isteyen bir devlet var ise sigara zam yapıp vatandaşı soymaz. Bu konuda daha somut bir destek verir. Sigara biraktirma hattı felan hikaye palavere kim bırakmış sigara biraktirma hattını arayarak sigarayı. Hem vatandaşı soyun hem maddi durumu hiç elvermeyen kişileri kaçak sigaraya pkk yi desteğe yonlendirirn sonra halkciyiz milliyetciyiz milletimizi düşünüyoruz deyin bırakın bu ayakları kardeşim.

 38. MEHMET  yorumladı. 2:12 pm - 15 / 09 / 2016:

  İŞTE SİZ GİBİ CAHİLLER HANGİ KİTAPTA OKUDUN HARAM OLDUĞUNU KURANDA YAZMIYO DİYE CAHİL İNSANLAR HALA VAR BAKIN BENDE İÇİYORUM HARAM OLDUĞUNUDA BİLİYORUM. AMA ÖYLE İŞİNİZE GELMEYİNCE SAÇMALAMAYIN

 39. Faruk  yorumladı. 2:45 pm - 20 / 09 / 2016:

  Aysun Dağlı benim cumhur başkanıma laf edecek kişinin ben … varya

 40. Çok ucuzmuş  yorumladı. 8:58 pm - 26 / 09 / 2016:

  ulan en ucuz sigara 8 tl ne lan bu. Devlet kol gibi vergi geçiriyor. Dandik tadı olan Camel bile 9 tl olmuş. 9 TL lan. Tütünü kaliteli olsa tamam dicem. O da değil. İnsanlar tabi kaçak sigaraya yönelir. Admin onayla bu yorumu…

 41. İlyas alan  yorumladı. 2:54 pm - 27 / 09 / 2016:

  Ben sigara içmek istiyorsam kendim bunu ne bir cumhur başkanı nede kralı içme diyemez benim babam bana karışmış cumhur başkanı kimya benim özgürlüğümü kısıtlıyor ayıp ya bir sigara 12 TL olurmu ya maliyeti ne ya bunun yasakla ozaman meğerki delikanlisin zam yerine yasakla Esrar yerine koy arkadasim

 42. soner  yorumladı. 6:41 pm - 01 / 10 / 2016:

  Sizin tek nedenimözenti özenti , icmeyin abi icmeyinn

 43. adam  yorumladı. 11:52 am - 03 / 10 / 2016:

  içeninde içireninde … eşşekler …

 44. Bakunin  yorumladı. 10:11 pm - 07 / 10 / 2016:

  İlla sigara içecekseniz sarma sigara için arkadaşlar. Hem içinde binbir zehir yok, sadece tütün var. Hem ucuz hem de kapitalist şirketlere paranızı kaptırmamış olursunuz 😉

 45. Aksarayli  yorumladı. 4:16 am - 10 / 10 / 2016:

  sigara haram degil diyen arkadasim sigara insanlari zehirleyip öldürüyor ve bizim dinimizce insanin kendi canina kiymasi haram degil mi ?

 46. Mehmet  yorumladı. 8:12 pm - 11 / 10 / 2016:

  10 liralık sigaranın 8.5 lirası vergi arkadaşlar. 1.5 liralık sigaraya 10 lira vermeyin. Ya bırakın, ya da ne yapacağınızı siz biliyorsunuz.

 47. Yakupbey  yorumladı. 8:57 pm - 19 / 10 / 2016:

  Parası olan içer kadanızmı güzel gidin kaçak için tütün için ne dert ettiniz be yak bi sıgara

 48. Ondersezen  yorumladı. 7:56 am - 27 / 10 / 2016:

  Yetmedimi din imanla alaysı fetfa vermeniz yüce kudretin haram dediğini helal helal dediğini haram yapmanız kaliteli (ademin a. s) ucuz fena tahamülsüz arsız nankör cocukları domuz 🐷 eti haram ve tehlikeli içki günah sigara mekruh olup uygun degildir vücuduna zulüm yapma… Din cinsel lik milli değerleri kullanarak satış vesömürü yapmak tehlikelidir içinde birçok günahı haramı barındırır… Göstermelik aşktan imanlı görünenler den bilmeden ahkam kesenlerden nefret ederim…. eni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Seni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

 49. Mustafa Kemal Sevinti  yorumladı. 9:41 am - 27 / 10 / 2016:

  Bıldiğim sigaranın kan damarlarının esnekliğini kaybedip sertleşmesine neden olduğu.kalp krizlerinde tetikleyici en önemli etken.

 50. ÖKSÜZ MUSTAFA  yorumladı. 7:33 pm - 28 / 10 / 2016:

  Olsada içsek canım Çekti birden sigara 💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨📛📛📛📛📛📛📛

 51. baytargazi  yorumladı. 9:10 pm - 08 / 11 / 2016:

  şimdi insanın kendi zarar vermesi haramsa. yaşamak da haram değil mi? sonuçta zamanla kendine zarar veriyorsun yaşayarak?

 52. Zamcı  yorumladı. 2:18 pm - 11 / 11 / 2016:

  Herşeyin niye bu kadar pahalı oldugunu anladiklarinda is isten gecmis olacak ama yine farketmiycek bizimkiler kol gibi zam alistirdilar cunki :)) cani ister zam gelmezse

 53. Girişimci  yorumladı. 7:07 pm - 14 / 11 / 2016:

  Bazı fiyatlar abartılmış ve hatalı fiyatlar var

 54. admin  yorumladı. 10:01 pm - 14 / 11 / 2016:

  Merhabalar, hangi fiyatların abartıldığını belirtirseniz inceleme yapabiliriz. Teşekkürler.

 55. Hanifi van  yorumladı. 8:54 pm - 25 / 11 / 2016:

  Bende bu zikkimin kullanıcısı yim malesef, bazi alimler haram buyurmuştur fetva larinda kimi alimler de mekruh demiştir ayeti i kerim de ise size temiz ve hoş olanlar helal kılındı buyurmuştur ALLAH Suphanehu teala sigara nin temiz ve faydalı olduğunu kimse idda edemez iyisi mi ALLAH c.c bu zehiri birakmamizda bizlere yardimci olsun ahiret de hesabı sorulacak. Çünkü insan başı boş değildir ALLAH bizi af etsin, sigara hem israf olduğu için hemde emanet olan vücuda verdiği zarar dan dolayi hesabı ALLAH katında görülecek tir

 56. Küçükcono  yorumladı. 5:38 pm - 01 / 12 / 2016:

  Adamlar hem zam yapıyor hem de kaçak almayin diyor 😀 valla şu zam yapani bulsam kafasina tükürcem . Salak salak insanlar yüksek mevkilere gelirse olacagi bu .

 57. AGNOSTİK  yorumladı. 7:57 pm - 01 / 12 / 2016:

  ULAN HARAM HELAL BEYİNSİZ ÇOMARLAR BANA HARAM SEN ALLAHMISINDA HARAM HELAL HÜKMÜNÜ KOYUYORSUN ONA ALLAH KARAR VERİR SİZİN ETKİNİZ YOK O YÜZDEN NEYİN HELAL NEYİN HARAM KİM NE YAPIYOR BIRAKIN ARTIK KENDİ KENDİNİZE YAŞAYIN DİNİNİZİ KİMSEYE KARIŞMAYIN YETER

 58. fatihhoca  yorumladı. 6:23 pm - 02 / 12 / 2016:

  Her hangi bir şeyi haram kılma yetkisi sadece ve sadece Allah’ a aittir.Dolayısıyla Sigara haramdır diyen arkadaşlar kendilerini Tanrı yerine koymaktadır.Kur’an’da yasakların ne olduğu bellidir.Alkol vücuda zarar verdiği için değil aklı örttüğü için haram kılınmıştır.Vücuda zarar verdiği için bir şey haram kılınsaydı en başta şeker haram kılınırdı.Maddi durumu yeterli olmayan ,yemeğe ekmeği olmayan ve çocuğuna 1 tl harçlık veremeyen insanların sigaraya verdiği para ile,hali vakti yerinde olanların verdiği paranın durumu elbet eşit değildir.

 59. Fatih bakır  yorumladı. 8:13 pm - 04 / 12 / 2016:

  Necip fazil cok sigara icermis bir gun bir ogrenci yanina gelmis demiski hocam ruya gordum butun bitkiler ALLAH’a secde ediyordu bir tek tutun etmiyordu usdat cevap verir öyleyse getirin o kafiri yakalim demiş

 60. Mustafa  yorumladı. 10:26 pm - 04 / 12 / 2016:

  Delinin biri kuyuya birtaş atmış burdaki kendini akıllı sananlarda çıkarmaya çalışıyor sizede be teyze karışma giriçeri

 61. ENVER  yorumladı. 4:49 am - 05 / 12 / 2016:

  Zikkimin kokunu icin emi

 62. tuarek  yorumladı. 5:21 am - 06 / 12 / 2016:

  İsrail planı ABD oyunu biz de kandırıldık yani…

 63. Mert  yorumladı. 7:02 am - 06 / 12 / 2016:

  Sigarayı bıraktığımda kent switch methollu iciyordum fiyati 7tl di son zam ile 10 oldu galiba 375 gün oldu elektronik sigara içiyorum günlük hayatımı etkileyecek hiç bir olumsuzluk yaşamıyorum devletimiz çok yararlı bi şey yapıp sigarayı bırakmama yardımcı olan bu cihazı kullanmamızı istemiyor ve tedarik etme yollarımızı kesiyor teşekkürler Erdoğan hükümeti..

 64. Vatandasss  yorumladı. 7:10 am - 06 / 12 / 2016:

  Akp koyunlari toplanmis yine insanlarn ozgurlugunu kisitlayamazsniz , nahh alirsiniz bi daha oy devlet devlet dedik herseye zammm hadi sigara icilmemek icinde ya peki ? Araclara neden zam geliyor hah? Iste devlet burda 5 liraya domates saattirtiyorsa rusyaya 1 liraya domates veriyor buna engel olmuyor hic sokaktaki garibanlari dusunuyorm demesnler hic hic hersey zenginler üstüne kuruluyorr. BI DAHAKI SECIMLERDE GORUSELIM YAZIK BE SOYDUNUZ SÖMÜRDÜNÜZ BU MİLLRT HİRSİZLİK MI YAPSIN YUKARDAN ASAGİ BAKMAK ZOR TABI

 65. MEHMET AKİF  yorumladı. 2:34 pm - 06 / 12 / 2016:

  @Aysun Dağlı ARKADAŞIM SİGARANIN MEKRUH/HARAM OLMASININ SEBEBİ ORGANLARINA ZARAR VERMESİNDEN DOLAYIDIR. DİNİMİZCE CANA KASTETME İNSAN ÖLDÜRME VE İDAM GÜNAHTIR VE HARAM KILINMIŞTIR. ALLAH’IN VERDİĞİ CANI ALLAH ALIR. SİGARA İLE BAĞDAŞTIRACAK OLURSAK SİGARA SENDE EMANET DURAN ORGANLARA ZARAR VERDİĞİ İÇİN VE SENİ YAŞAMDAN ALIKOYACAĞI İÇİN KASTEN KENDİ CANINA KIYMIŞ OLUYORSUN YANİ YAVAŞ YAVAŞ CANINA KIYMIŞ OLUYORSUN O YÜZDEN MEKRUH VE HARAMLIK ARASINDA TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTUR. UMARIM ANLAMANA YARDIMCI OLMUŞUMDUR.

 66. adem  yorumladı. 9:20 pm - 06 / 12 / 2016:

  Dini tartışak başka bir platform yok mu da bu kadar seviyeyi aşağı çekiyorsunuz…Yazıklar olsun.

 67. Süleyman  yorumladı. 12:27 am - 07 / 12 / 2016:

  İçiyorsak içiyoruz buna hicbir kisinin hakkı yoktur. Kim olursa olsun. Tecavuz mesrulaştırılır kundara icinde para çalarlar onlar haram değil de insan sigara icince mi gunah ve haram oluyor. …

 68. Fuzuli  yorumladı. 4:29 am - 07 / 12 / 2016:

  yine herzaman olduğu gibi bazıları bırakmayı deneyecek bazıları tassrruf amaçlı tütün içmeyi deneyecek ama hiçbiri bir işe yaramayacak ve herkez tekrar kuzu kuzu gidip sigara parasını verip alacak ve içecek bu kadar basit ben şahsen hayatım boyunca sigara içen insan kadar pis kokan bir şey görmedim bu pis kokuyla yaşamayı kabullenenleri yakınımda veya uzağımda görmeyi istemiyorum

 69. Aferin  yorumladı. 5:34 pm - 11 / 12 / 2016:

  Fuzuli sen o zaman yerin dibine gir orda yoktur

 70. Poyraz Akkaya  yorumladı. 1:39 pm - 12 / 12 / 2016:

  Harbi makarasınız içen içer amk kimene :))

 71. Bilal  yorumladı. 2:47 pm - 12 / 12 / 2016:

  Fuzuli en güzel yorum sende hepsini anlayarak okumaya çalıştım ama olmadı sen güzel yorum yapmışın kutluyorum seni tam 40 senelik içici olduğum halde BRAVO

 72. Gökhan  yorumladı. 3:14 pm - 12 / 12 / 2016:

  Bidaha akp ye nah oy veririm

 73. ramazan  yorumladı. 8:01 pm - 16 / 12 / 2016:

  bütün tekelbaiyilerine ve esnaf derneklerine sesleniyorum cuma ve cumartesi varken neden esnafın elinde sigara bitinnce zam yapıyor düdükler zaten esnaf zor geçiniyor not

 74. Eren  yorumladı. 10:37 am - 17 / 12 / 2016:

  Sigara dinen haram degil “Mekruh’dur.
  Allah (c.c) – Celle celaluhu
  Hz.Muhammed (s.a.v) – sallallahu aleyhi ve sellem

  Haram;Din kurallarına aykırı olan, dinen yapılması kesinlikle yasak olan fiil ve şeylerdir.Yapılırsa günah ve ilahi ceza söz konusudur.
  Mekruh; Kesin şekilde haram sayılmamakla birlikte kötü, pis, zararlı, vs.sayılan şeyler, fiillerdir.Hz.Muhammed (s.a.v) ve sahabinin iyi saymadığı, yapılmamasını istediği şeylerdir.

  “Şüphesiz Allahü Teâlâ, analara saygısızlık göstermeyi, kız çocuklarını diri diri gömmeyi, verilmesi gereken hakkı önlemeyi ve hak edilmeyen şeyi istemeyi haram kılmıştır. Yine Allah, dedikoduyu, çok soru sormayı ve malları heder etmeyi sizin için mekruh görmüştür” (Buhârî, Rikâk, 22, Zekât, 53; Müslim, Akdiye, 10, 13, 14; Malik, Muvatta’, Kelâm, 20; Dârimî, Rikâk, 38).

  Aciklama isteyen var mi? Baska 😉

  Okuyun cahil olmayin pls.

 75. zeren  yorumladı. 12:59 pm - 17 / 12 / 2016:

  bişey demiyim dedim ama tutamiycam kendimi sigaraya haram diyenler dini çok iyi gibi biş yapmayın sigara haram değil mekrudur hepiniz müslümanız allah diye geziyosunuz ateistim sizden iyi biliyorum dini o yüzden boşa sıkmayın ayrıca herkesin beyni var yani sizene kimin içip içmediğinden başka derdiniz kalmadıda kendinize bunu mu dert ettiniz sigara günah diyenler sizin bu sitede ne işiniz var bu arada

 76. Seyit  yorumladı. 3:27 pm - 17 / 12 / 2016:

  Asli zehir tütün mamülleri yiyecegimiz patates para etmezken tütüne zam yapiyorlar askeri ücretle geciniyoruz sigaranin fiyatina bakin patetesin kilosu 20 tütün mamüllerine zam yapacaklarina türkiyede uyuşturucuya bir dur desinler sigaraya yapilan zammi kiniyorum

 77. ADIM SEFA  yorumladı. 12:31 pm - 18 / 12 / 2016:

  SİGARA FİYATLARINDAN ÇOK YORUMLAR HOŞUMA GİDİYOR HEPDE ONUN İÇİN GELİYORUM :ddDDD

 78. Uguchi  yorumladı. 3:24 pm - 18 / 12 / 2016:

  İçen ile içmeyelim arasında 5 dakiKa var temel in hesabı 😅

 79. Murat  yorumladı. 7:16 pm - 03 / 01 / 2017:

  Dinen haram diyen cahil arkadaşlar sizin bu cami imamlarinin maaşı nasıl ödeniyor bilginiz var mi alkol tutun satışından yüzde 70 vergi kesiyor hükümet bu vergiler ile ödeniyor maaşlar haram ise maaş almayın kardeşim hükümetten siz neyin kafasını yaşıyorsunuz

 80. NAZMİ  yorumladı. 9:57 pm - 03 / 01 / 2017:

  Son noktayı koyuyorum…İçelim güzelleşelim 😀

 81. Taneroneryavuz  yorumladı. 2:54 am - 04 / 01 / 2017:

  Sigara içmek haram değildir mekruhdur harama yakın olan günahlara mekruh denir bazı arkadaşlar ıslami araştırmadan yalan yanlış yorumlar yapmasın ilk iki yorumun ikiside yanlış bilgi veriyor devamlı elestirmeli tartışıyorlar isteyen bu dünyada istediği gibi yaşar bizim görevimiz ıslami yaşamak ve ıslami yaymaktır

 82. edemoglu  yorumladı. 10:17 pm - 13 / 01 / 2017:

  Bi bakinki yorumlara herkes yasaktan cezadan bahsediyor allah cc kitabinda yasaklari koydu peygamber efendimiz s.a.v insanlara anlatti insanlarda kolay yolu buldu hoslarina gitmeyen herseyi kurana dayanarak ya ceza yada yasakladi bu sayfadada onu okudum. Herkesin hemfikir oldugu tek bi nokta var oda sigara sagliga zararli. Kimi dinen haram yada mekruh icmediyor kimi biliyorum ama iciyorum kime ne kimi efkar dagitiyor kimi nefret ediyor kimi de kufrediyor,ya arkadaslar gelin ortak noktalarimizi cogaltalim bunun cozumunu bulalim bu sorun dini diil insani bi sorunbu insani yaklasarak cozelim. Buyuk bi sorun cozulmesi zor ama imlansiz diil.bunun icin benbir fikir aticam ortaya kilasik bir sozle herkesin dedigi gibi egitim sart ama ben bu sozu biraz ekleyerek soyluyecem oda suki dogru egitim ahlaki egitim (insani isleyen,insani anlatan bilimsel yanindadamanevi egitim) bence boy le bir egitim bence dogru egitimtabi unutmadan sunu da soylemeliyim bu egitimler evrensel olmali kisisel diil yada siyasi diil herkese mutlu huzurlu bihayat diliyorum

 83. yorumcu sigarakolikler  yorumladı. 3:31 am - 16 / 01 / 2017:

  vay arkadaş iyki bir fiyata baktık yorumlardan kurtulamadım sigaradan kurtuluruz yakında :))

 84. Gökhan FIRAT  yorumladı. 2:01 pm - 29 / 01 / 2017:

  La gardas iciyolarsa size ne .. gunahida ona sevabida ister icer ister icmez sizene kardes bos bos yprumlardan sıkıldım ..

 85. Ali Kaya  yorumladı. 1:36 pm - 31 / 01 / 2017:

  Cahillik çok güzel bir şey , her konuda fikir sahibi olabiliyorsun !!!

 86. seyfettin yağız  yorumladı. 2:30 pm - 01 / 02 / 2017:

  SİGARA İÇENLER AFİYET OLSUN
  HER NEFESTE HAYATTAN 1 DAKİKA SİL
  DİNİ YORUMLARI DİNİ BİLMEDEN YAPMAYALIM
  DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYALIM
  EDEPLİ OLALIM
  KÜFÜRSÜZ KONUŞALIM

 87. Kutu  yorumladı. 9:18 pm - 05 / 02 / 2017:

  Sigaranın kutu fiyatı ortalama 10 11 lira oldu. Avrupa gibi fiyatları 30 40 liraya çıkartacaklar heralde

 88. ABDULLAH  yorumladı. 10:59 am - 07 / 02 / 2017:

  arkadaşım yasaklayın gitsin ya neden yasaklamıyolarki..

 89. Bozo  yorumladı. 9:18 pm - 15 / 02 / 2017:

  Ulan milletin bi sigarası vardı tek keyfi onada limon sıktınız bu ülkenin derdi sigara çaysız CEKILMEZ

 90. omerrr  yorumladı. 7:09 am - 20 / 02 / 2017:

  HAHAHA

  Çok KomiKsiNİz Be!

 91. Kagan  yorumladı. 8:31 pm - 25 / 02 / 2017:

  Ya yemin ediyorum ne boş yapmışsınız be! Sizene icen kendine icer icmeyen icmez saygı duymak gerekir o insana içiyor diye zorla bıraktıramazsın,oda sana aynısını yapamaz.

 92. Ugur  yorumladı. 7:44 am - 27 / 02 / 2017:

  Sigaraya HARAM diyenler saf dinci cahildir.
  Kur’an ve hadislerde sigara ile ilgili bir tek açıklayıcı bilgi yoktur. Çünkü sigara 15. yüzyılda çıkmıştır. O zamanki din alimleri sigaranın HELAL olduğunu söylemişlerdir. Yani sigara hakkındaki HÜKÜMLER Allah HÜKMÜ DEĞİL kul HÜKMÜDÜR.Hanefi mezhebine göre mekruh’tur ( dinen yasak olmayan iğrenç).
  DİNEN değil SAĞLIK açısından içilmemesi gerekiyor.

 93. elis  yorumladı. 9:30 pm - 28 / 02 / 2017:

  Lafın tamamı … söylenir diye bir laf var anlayan anlar, sigara sağlığa zararlı mı evet her şekilde bu kanıtlanmış evet din konusuna gelince yasaktır ki şu şekilde bedene yapılan her türlü eziyetle birlikte verilen zarar sana emanet edilen zamanı gelince istersen isteyerek istersen istemeyerekte gerçek sahibine geri vereceğin bedenine en güzel şekilde bakmakla yükümlüsün doğru evet işe işin bu kısmında günahlar devreye giriyor ki sigarada zarar verdiği için günah işlenmiş oluyor.!!Dini yönünden de inkar edilemez bir gerçektir.biraz akıl ve mantıkla zaten cevabı ortada olan bir şey için bu kadar laf ebeliğine gerek yok çünkü herkez yaptığı her seçimin sonuçlarına katlanmak zorundadır, bu iyi yada kötü sadece kendine yapıyorsun.!!!!

 94. Bahadir  yorumladı. 2:42 pm - 15 / 03 / 2017:

  Sigara içemiyorsanız puro için. Puro da herşeyiyle tütündür. CHE Purosu için iyi gelecektir bünye ye.

 95. Size laflar hazırladım.  yorumladı. 6:21 am - 08 / 05 / 2017:

  amma boş muhabbet yapmışsınız ha. neyse, size laflar hazırladım. haksızsın ibne.

  1. İslam dininde vücuda zarar veren şeylerin bazıları haram, bazıları mekruh kılınmıştır. Fakat bu genelleme altında, vücuda zararlı olan şeylerin kullanılmaması gerektiğini anlamamız gerekir. Haram olsun ya da olmasın, İslam dinini yaşamak ve hissetmek istiyorsan, vücuduna iyi bakacaksın. Allah’ın sana teslim ettiği vücuda iyi bakıp, aldığın gibi geri vereceksin. Yani, sigara da içmeyeceksin! Haram değil sigara, ama mekruhtur.

  2. Sigara fiyatlarının zamlanması konusu hakkında çok cahil olduğunuzu görüyorum. Yahu, 10 liralık sigaranın 8.5 TL’si vergiye gidiyor. Farkında mısınız? İçtiğiniz sigaranın üretim maliyeti paket başına 1 tl bile olmuyor, farkında mısınız? Bunları sorgulamak yerine gidip din muhabbeti döndürmüşsünüz. Aynen devam edin, her şeyi din üzerinden yorumlayın. Yakında kıçınıza don alamayacaksınız vergilerden, o zaman da hala din konuşabilecek misiniz bakalım?

  3. Çomarlara da bir çift sözüm var. Ulan sabahtan akşama kadar işçilik amelelik yapmaktan belinde fıtık çıkmış, dişin çürümüş, açlıktan nefesin kokuyor. Hala burada siyaset yapıp, gerçekleri görmezden gelip, bazı kişilerin orasını burasını yalamaya devam ediyorsunuz. Cidden soruyorum, gerizekalı mısınız? Gerçekten gerizekalısınız bence. Yani şu duruma şu vergilere bile tepki göstermeyen bir insan ya çok zengindir, ya da çok aptaldır. Eh, burada, bu sitede yorum yapıyorsanız eğer zaten çok zengin değilsinizdir; hangi zengin sigara fiyatlarını internetten arar ki? Aptalsınız. Ağzıma daha neler neler geliyor da, ben insanları seviyorum, toplumumuz yeterince ayrıştığı için bir de bu yüzden ayrışmayalım.

  Ne olur az okuyun, bilinçlenin be.

 96. Cenk  yorumladı. 11:15 am - 12 / 05 / 2017:

  Günde 2 paket sigara hergunde lüx yerlerde içki için.paranız yıllar sonra bitincede nasılsa günah keçisi hükümet var.

 97. Osman Ramay  yorumladı. 9:42 pm - 17 / 05 / 2017:

  Aysun Dağlı cumhurbaşkanımız daha doğrusu ”BAŞKANIMIZ” hakkında edepli ve uslûplû konuşun..

 98. abdülrezak  yorumladı. 6:06 pm - 22 / 05 / 2017:

  sigara içmeyi çok seviyorum bırakmak istiyorum ama dayanamıyorum. elektronik sigara almayı düşünüyorum inşallah bırakırım.

 99. tayfun  yorumladı. 8:37 pm - 01 / 06 / 2017:

  sigara haramda vergisine gelince ses niye yok yobaz kafası işte koca osmanlıyı batıranda bunlardı meyhaneler hatta padişah fermanıyla genelevler açtırıp ve nam salmış mekanlar üreten aynı kafa vergiyi alırkende ses çıkarmamış cukkalamış ama divan önünde o günah bu günah ama arkasını söylememiş bugünkü kafa şimdi aynı inanmayan devlet ve osmanlı arşivine baksın önce bilgi edin sonra cevap için koştur….

 100. MURAT  yorumladı. 2:34 pm - 04 / 06 / 2017:

  Sigaradan oynanan oyundan dünyanın parasını kazananlar var bu aldığınız paralar haram olsun size

 101. MURAT  yorumladı. 2:39 pm - 04 / 06 / 2017:

  Size inat içeceğiz karşı duranlara misgibi sizlereinat içeceğiz düşmanlar çatır çatır catlasinlar

 102. MURAT  yorumladı. 2:41 pm - 04 / 06 / 2017:

  Bizlerin sayesinde zengin oluyonuz haram olsun sigara içilmesi batarsiniz

 103. ismail  yorumladı. 4:59 pm - 08 / 06 / 2017:

  bir sürü tırışkadan hikaye, sağlığa zaralıymış yok dörtbinden fazla zehirli madde barındırıyormuş oha yani one ya , ben yukarıda verilen zehir ve bu zehirlerin etkisine takıldım ama şunu demeden edmiyorum ; madem öyle bunca zaralı maddeler içeriyo zaten içildiğinde direk akciğer ve ordan kana karışıyor , durum böyleyken adam seksen yıl günde üç paket sigara içiyor , eeeee daha ne kadar yaşayacaktı ki, hayret bişi ya parası olan içer olmayan otlar içer bi şekilde içer bırakın zararını içen düşünsün , insandan daha zararlı olamaz ya !!!

 104. keremkarahan  yorumladı. 5:54 am - 13 / 06 / 2017:

  Icmeyin arkadaş lar ne cebinizde bereket kalıyor nede sağlığınız umarım 100 tl olur kimse almasın

 105. sertax  yorumladı. 9:53 am - 15 / 06 / 2017:

  Vay arkadaş ne vırı vırı yapmışsınız ya la. Yok biri çomar demiş, diğeri başkasına hakaret etmiş. İçen içer, içmeyen içmez bu kadar basit. Zaten herkes zararlarının farkında, dini veya değil. Birbirinize kin gütmeyin, kin, sigaradan daha zararlıdır

 106. bir dost  yorumladı. 10:52 am - 22 / 06 / 2017:

  1. yorum batının oyunu diyen arkadas sigara tuketiminin en cok amerikada oldugunun altını ciziyorum ve gelişmiş ulkelerde oranların daha cok oldugunu belirtmek istiyorum sigaranın iyi bişey oldugunu savunmuyorum ama bu salak sacma her konuda batının oyunlarınından birinin olmasını dusunmen gercekten aptalca az duşunde konuş

 107. Serkan Bay  yorumladı. 1:57 pm - 02 / 07 / 2017:

  Din kardeşlerim dinimizce mekruh ama rahatsızlığından dolayı doktorun içme dediği hastalara da haram bu yasakları çiğneyenlerin verecekleri hesaptan sizler sorumlu değilsiniz tartışma anında yaptığınız küfürlerden sorumlu ve mükellefsiniz selametle

 108. Mustafa  yorumladı. 11:41 am - 06 / 07 / 2017:

  Neyi tartışıyorsunuz bu ülke en çok vergiyi sigara alkol kumardan alıyor başka geliri yok bunlarla cami yapıp okul yapmıyor dini tartıyoruz ya ben içmesem yemesem bunları yapacak parayı nerden bulacaklar bırakın benim gibiler sayesinde bu ülke kalkınıyor bunu unutmayın

 109. hazan  yorumladı. 10:56 am - 14 / 07 / 2017:

  tekel sigaraya yapılan zamlar insanları kaçak sigaraya yönlermekten başka işe yaramıyor kanseri önleme adına dahada kansere yakalanma riski artıyor hoş artık kaçak sigaralarda uctu yazık bu insanlara ya

 110. Keyif adami  yorumladı. 1:00 pm - 16 / 08 / 2017:

  Sigara icen biri degilim. Kamp yapmasini gezmesini severim. Sigara yanimda bulunur her daim.. ne zaman bir zirveye tirmansam. Sehri seyrederken rakim 2.500 m… bi sigara yakarim gayettr hos oluyor.. fakat bunu ben keyfi yapiyorum.. bagimlisi degilim bi paket sigara en fazla 20 gunde felan bitiyor.. keyif icicisi olun..gerekirse terk edin.. ama keyif adami olursanin sigarani keyfi bi harika oluyor…

 111. Çağrı  yorumladı. 7:17 pm - 17 / 08 / 2017:

  Dinen yasak olduğunu herkes biliyor nasıl bırakırız onu söyleyin boş konuşmayın çözüm ne onu söyleyin…

 112. Allen Carr  yorumladı. 3:15 pm - 23 / 08 / 2017:

  Sigarayı bırakmayı düşünenler https://www.youtube.com/watch?v=W2otiDo0jMw

  Mutlaka ziyaret etmeli

  Başarmak İsterseniz bir yolunu bulursunuz,
  Devam etmek isteyen bahane uydurur.

  Sevgiyle kalın

 113. Mehmet  yorumladı. 10:51 am - 24 / 08 / 2017:

  Ne . insanlarsınız yorumlara bak Allah’ım Türkiye ne zaman bu kadar cahil oldu ya! Birincisi sigara haram değil, en azından kesin olarak değil. Çünkü sigara 15.yy da çıktı. O zamanlar da ne Kuran’da ne hadislerde sigara olmadığı için kesin haram denilemiyor. Alimlerin çoğu bu sebeple “kuranda geçmiyorsa caizdir” demişlerdir. Ama dolaylı sebeplerden ötürü haram olduğunu söyleyen alimler de az değil. İkincisi de isteyen istediğini içer kardeşim, özgür bir ülkede yaşıyoruz. Kimse kimseyi beğenmek zorunda değil. Kimse kimsenin ne kıyafetine ne de hareketlerine karışamaz.

 114. cem çınar  yorumladı. 12:38 pm - 29 / 08 / 2017:

  lanet olsun o dumana 30 yaşındayım herhangi birşeyden dolayı 100metre hızlı bir şekilde koştuğumda nefesim kesiliyor 2.katta oturuorum yürüyerek çktğımda aşırı dercede terliyorum gece yatarken çoğu zaman nefes aldığımda kediyi seversinde gır gır ederya öle ses geliyor ve artı tekel pahalı oldğundan kaçak tabir edilen sigradan içiorum CB BB ne demiş umrumda değil benim bildiğim tek şey arkamızdan düdüklemeye kutup ayısı koşsa 100 metre koşarım maximum 101. metrede büyük bi ihtimal bedevi olurum CB BB içmior die konuşuor sanki bilior denilior ben içiorum 30 yaşındayım ve beni bitirdi cildini bile değiştirior adamın ben içtiği için bildiğimi kendimde olanı yazdım kmseye bırak demem kmseye başla demem çünki bu lanet şey ana babaın bile iç bırak demesiyle olmuyan bişe

 115. Selamet  yorumladı. 5:25 pm - 01 / 09 / 2017:

  Dinen sakincali goruyorum vucuda zarar veren hersey haram ozellikle cahil aysun hanima duyrulur

 116. mehmet15  yorumladı. 8:12 am - 06 / 09 / 2017:

  ABİ yukarıda fiyatlardan en ucuzu 7tl lan fakirim 5tl zor var lan adam az da olda içinde 7 tane sigarada olsa satar lan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir