2016 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira?

2016 yılı sigara fiyatları açıklandı. Peki hangi sigara ne kadar, kaç lira oldu en güncel bilgiyi yazımızda bulacaksınız. Editörlerimiz tarafından siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmak için detaylı bir araştırma sonucu en güncel sigara fiyatlarını aşağıda bir liste halinde verilmiştir.

2016 yılı Aralık ayı zamlarından sonra oluşan en güncel fiyat listesini yazımızda bulabileceksiniz. Şayet yeni bir zam gelmesi durumunda 2017 sigara fiyatları da en hızlı ve en güncel şekilde liste halinde siz okurlarımızın bilgisine sunulacaktır.

Şimdi dilerseniz hazırladığımız Sigara Fiyat Listesi‘ne hep birlikte göz atalım.


1 Paket Sigara için ödenen paranın ne kadarı vergi olarak devlet hazinesine aktarılmaktadır? Öğrenmek için Tıklayınız…

1-paket-sigara-devlet-kac-lira


ŞOK ŞOK ŞOK … 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle Sigara ve İçki Fiyatlarına ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) zammı geldi. 1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yeni zam sonrası sigara fiyalarına ortalama %5-6 arası artış yapıldığından dolayı paket başı yaklaşık 1 TL ile 1,50 TL zam gelmesi bekleniyor. 

 

Zamlar 1 Aralık 2016 tarihleri itibariyle tüm sigara markalarına yaklaşık 1 TL ile 1,50 TL fiyat artışı olarak yansıyacaktır. Ancak  Marlboro grubu dışında kalan markalar için henüz yeni sigara fiyatları netleşmedi.


1 Aralık 2016 itibariyle yapılan tüm zamlar sonrası aşağıda belirtilen fiyatlara yaklaşık 1 TL ile 1,50 TL zam gelecektir. Fiyatlar Marlboro Grubu dışında netleşmedi ancak net fiyatlar ortaya çıktıkça sitemizde yayınlanacaktır.


Son Dakika: 5 Aralık 2016 Saat: 18:35

Marlboro Grubu Zamlı Fiyatları netleşti. İşte en son fiyatlar:5-aralik-2016-sigara-zamli-fiyatlar

Marlboro dışındaki diğer sigara fiyatları da bugün yarın açıklanacaktır. Sitemizi takipte kalınız…


 

Güncel 2016 SİGARA FİYATLARI LİSTESİ


PARLIAMENT SİGARA FİYATLARI

2016 senesi Parliament Sigara Fiyatları için aşağıda oluşturduğumuz fiyat listesi ile hangi parliament ne kadar oldu detaylarıyla bilgilerinize sunmuş olacağız. Şimdi gelin Parliament fiyatı ne kadar, Uzun Parlement, Kısa Parliament, Parliament Night Blue, Aqua Blue, One, Slim ve Aqua Mentollü çeşitlerinin 2016 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakalım.

Uzun Parliament Fiyatı                 : 13,50 TL

Kısa Parliament Fiyatı                   : 13,50 TL

Parliament Slim Fiyatı                   : 13,50 TL

 

Parliament Aqua Fiyatı                  : 13,50 TL

Parliament Hakkında Kısa Bilgiler: 

Parliament sigarası, Marlboro’dan sonra dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Dünyada en çok Parliament sigarası tüketen ve en çok pazar payına sahip ülkeleri belirtecek olursak: Suudi Arabistan, Rusya, Türkiye, Japonya, Kazakistan ve ABD gelmektedir. Yine tıpkı Marlboro gibi Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan, tütün şirketler devi Philip Morris firmasına bağlıdır. Türkiye için üretim İzmir’de Philsa A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir. Şu an için Türkiye piyasalarında en çok tüketilen sigaralar arasında en pahalı sigara markası olma ünvanını taşımaktadır. Ayrıca diğer tüm sigaraların değeri yeni zamlarla 1,00 TL artarken Parliament sigarasınınki 1,50 TL birden artmıştır.  Sonuç olarak diyebiliriz ki 2016 Parliament Sigara fiyatları 12,50 TL olarak sabitlenmiştir ve tahminimize göre 2016 Temmuz zamlarından sonra 2017 yılbaşına dek yeni bir zam gelmeyecektir.


 MARLBORO SİGARA FİYATLARI

Marlboro Fiyatları 2016 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. Peki 2016 zamlarından sonra Marlboro (Malbora) fiyatı ne kadar, Marlboro ice blue, uzun Marlboro, kısa Marlboro, Marlboro Light ve diğer tüm Marlboro çeşitlerinin 2016 fiyatları aşağıdaki fiyat listesi ile bilgilerinize sunulmuştur.

Uzun Marlboro Fiyatı                      : 13,00 TL

Kısa Marlboro Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Blue Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Touch Blue Fiyatı           : 12,00 TL

Marlboro Gray Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro Aqua Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro One Fiyatı                        : 12,00 TL

Marlboro Hakkında Kısa Bilgiler: 

Marlboro sigarası, dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve uluslarası tütün şirketler devi olan Philip Morris firmasına aittir. Marlboro markası ilk olarak filtresiz bir şekilde 1920’li yıllarda piyasaya sürülmüştür. Filtreli Marlboro ise ilk olarak 1955 yılında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde son gelen zamlarla birlikte İki dal Marlboro ile 1 adet ekmek alabilirsiniz; bunu da hatırlatmayı borç biliriz.


MURATTİ SİGARA FİYATLARI

Muratti Sigara Fiyatları 2016 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. 2016 yılbaşı zamlarıyla birlikte Muratti rosso fiyatı ne kadar, Muratti Azure, Muratti One, Muratti Line, Muratti Tone, Muratti Slim fiyatı ve diğer tüm Muratti sigara çeşitlerinin 2016 yılı fiyat listesi sitemiz editörlerince düzenlenerek aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Muratti Rosso Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Azure Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Tone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti Mode Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Mone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti S-Mode Fiyatı                       : 11,00 TL

Muratti S-One Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler:

Muratti Sigarası da tıpkı Marlboro ve Parliament sigara markaları gibi dünyanın en büyük tütün şirketi  Philip Morris firmasına aittir. Uzun yıllar ülkemizde yasal olarak satışı yapılmamıştır. 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde de satışı başlamıştır. Kendine özel bir tiryaki kitlesi bulunmakla birlikte yüksek nikotin ve zifir değerleri sebebiyle beğenmeyeni de çoktur. Son gelen zamlarla birlikte Muratti Fiyatı 10,00 TL olarak sabitlenmiştir. 2016 yılı Temmuz ayı ile birlikte 2017 yılbaşına dek yeni bir zam beklememekteyiz.


LARK SİGARA FİYATLARI

 

Uzun Lark Fiyatı                                : 10,00 TL

Kısa Lark Fiyatı                                  : 10,00 TL

Lark Mode Blue Fiyatı                       : 9,50 TL


CHESTERFİELD SİGARA FİYATLARI

 

Uzun Chesterfield Fiyatı                   : 9,50 TL

Kısa Chesterfield Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Slim Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Click Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Blue Fiyatı                    : 9,00 TL

Chesterfield Gray Fiyatı                    : 9,00 TL


 L & M SİGARA FİYATLARI

 

Uzun L & M Fiyatı                               : 9,50 TL

Kısa L & M Fiyatı                                 : 9,50 TL

L & M Blue Line Fiyatı                        : 9,50 TL

L & M Mode Red Fiyatı                       : 9,00 TL


 CAMEL SİGARA FİYATLARI

2016 yılı zamlı Camel Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Camel Sigara Çeşitleri olan Camel Soft, Camel Box (Kutu), Camel White, Camel Green, kısa Camel ve Uzun Camel sigaralarına ait olan 2016 yılı en güncel fiyatlar düzenlenmiştir. Aklınızda oluşan Camel kaç lira, fiyatı ne kadar gibi soruların cevabını bulacağınızı umuyor ve  Camel çeşitlerinin 2016 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakıyoruz.

Camel Sigara Fiyatı                            : 10,00 TL

Camel Soft Fiyatı                                : 10,00 TL

Camel Box (Kutu) Fiyatı                     : 10,00 TL

Camel White Fiyatı                              : 10,00 TL

Camel Green Fiyatı                             : 10,00 TL

Camel Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler: 

Camel sigarası (okunuşu kemıl şeklindedir) ilk olarak 1913 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmeye başlanmış ve günümüzde 100 yaşını devirmiş bir Amerikan sigara markasıdır. İlk üretildiğinde içerisinde Türk veya Amerikanın Virjinya Eyaletine ait tütünler bulunmaktaydı. Camel ile ilgili çeşitli efsaneler ortada dolaşmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise şüphesiz, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de bir Camel tiryakisi olduğu söylentisidir.

Camel Sigarası uzun yıllar en çok tercih edilen ve en pahalı sigaraların başında gelmekteydi. Ancak Çinlilerin firmaya ortak olmasıyla birlikte satış fiyatında düşüş yaşanmış; birçok tiryakisinin kalitenin düştüğünden yakınarak başka markalara yönelmesine neden olmuştur.

Camel Sigarasının kağıdında bir deve amblemi bulunmaktadır.


Camel Sigara Paketinde Bulunan Deve Ne Anlama Geliyor:

Rivayet o ki; 20. yüzyılın başlarında, Amerikada tütün tarlalarına ulaşabilmek için amansız çöllerin aşılması gerekmekteydi. Ancak o dönem yeterli taşıtların bulunmaması, at gibi binek hayvanlarının çöl ortamına dayanıksız olması ve insan gücüyle bu çöllerde tütün nakliyesi yapılamaması başlı başına bir sorundu. Sonrasında Amerikalılar, o güne dek adını hiç duymadıkları bir hayvanın varlığından haberdar oluyorlar: “Deve”. Develerin Afrikada bulunduğundan mütevellit hemen Osmanlı Padişahına heyet yolluyorlar (Afrika, o dönemde Osmanlığı hakimiyetinde bulunmaktaydı). Padişah Sultan Abdülmecit heyeti dinledikten sonra onlara birçok deve hediye ediyor. Böylelikle tütün tarlalarına rahatlıkla ulaşılıyor, sigara üretimi Amerikada artıyor ve Camel markası altında “Deve” logolu sigaralar piyasaya sürülüyor. 


Şu an için güncel Camel Fiyatı: 8,00 TL’dir. Sonuç olarak Camel Sigara Çeşitlerini ve Fiyatlarını belirttiğimiz yazımız fiyat değişikliklerinde en hızlı şekilde güncellenecektir.


 WINSTON SİGARA FİYATLARI

 

Winston Touch Fiyatı                       : 10,50 TL

Winston Sigara Fiyatı                       : 11,00 TL

(Winston Light, Mavi, Kırmızı, fiyat : 11,00 TL)


 MONTE CARLO SİGARA FİYATLARI

 

Monte Carlo Sigara Fiyatı                : 9,00 TL

Monte Carlo Slender Fiyatı              : 8,50 TL

LD Sigara Fiyatı                                 : 9,00 TL

LD Slender Sigara Fiyatı                  : 8,50 TL


 ROTHMANS SİGARA FİYATLARI

 

Rothmans Uzun Mavi Fiyatı            : 8,00 TL (güncel değil) 

Rothmans Kısa Mavi Fiyatı              : 8,00 TL (güncel değil)

Rothmans Gri Sigara Fiyatı             : 8,00 TL (güncel değil)

Rothmans Slender Sigara Fiyatı    : 8,00 TL (güncel değil)

Rothmans Slim Sigara Fiyatı           : 8,00 TL (güncel değil)


KENT (SWİTCH) SİGARA FİYATLARI

 

Kent Switch Sigara Fiyatı             : 10,00 TL (güncel değil)

Kent Blue Sigara Fiyatı                 : 11,00 TL (güncel değil)

Kent Gray Sigara Fiyatı                 : 11,00 TL (güncel değil)

Kent White Sigara Fiyatı               : 11,00 TL (güncel değil)

Kent Slim Sigara Fiyatı                  : 11,00 TL (güncel değil)


VİCEROY SİGARA FİYATLARI

2016 yılı zamlı Viceroy Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Viceroy bir Amerikan sigarasıdır. Ayrıca Viceroy okunuşu hep sorun haline gelmiş bir sigaradır. Doğru telaffuzu: “Vaysroy” şeklindedir.

Uzun Viceroy (Kırmızı, Mavi, Gray) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL (güncel değil)

Kısa Viceroy (Red, Navy Blue, Gray) Sigara Fiyatı  : 9,50 TL (güncel değil)

Viceroy Switch Sigara Fiyatı                       : 9,50 TL (güncel değil)

Viceroy Switch (Mentollü) Sigara Fiyatı   : 9,50 TL (güncel değil)

Viceroy D-Range Sigara Fiyatı                  : 9,00 TL (güncel değil)


PALL MALL SİGARA FİYATLARI

2016 yılı zamlı Pall Mall Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Pall Mall sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Pall Mall (Kırmızı, Mavi, Turuncu, Siyah, Amber) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL (güncel değil)


TEKEL 2000 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2000 sigarası British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir Amerikan markasıdır.

Uzun Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL (güncel değil)

Tekel 2000 DK Sigara Fiyatı                                  : 9,00 TL (güncel değil)


TEKEL 2001 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2001 sigarası da tıpkı Tekel 2000 gibi British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Tekel 2001 Soft Sigara Fiyatı                       : 9,00 TL (güncel değil)


SAMSUN 216 SİGARA FİYATLARI

Samsun 216 sigara markası, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Samsun 216 (Kutu – Box) Sigara Fiyatı           : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Samsun 216 (Yumuşak – Soft) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL (güncel değil)

Uzun – Kısa Samsun (Normal) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL (güncel değil)


MALTEPE SİGARA FİYATLARI

Maltepe sigara markası da, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır. 2016 Maltepe fiyatı aşağıdaki gibidir.

Uzun Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı      : 9,00 TL (güncel değil)

Kısa Maltepe (Kutu – Box) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL (güncel değil)


VOGUE SİGARA FİYATLARI

Vogue (Mavi) Sigara Fiyatı                      : 14,00 TL (güncel değil)

Vogue Mentollü (Yeşil) Sigara Fiyatı      : 14,00 TL (güncel değil)


 SALEM SİGARA FİYATLARI

 

Salem Sigara Fiyatı                            : 12,50 TL


  ANADOLU SİGARA FİYATLARI

 

Anadolu Sigara Fiyatı                        : 8,50 TL


IMPERIAL TABACCO SİGARA FİYATLARI

Imperial Tabacco markası, bir İngiliz markası olmakla birlikte Manisa İlimizde de üretim fabrikası bulunmaktadır. Meşhur Davidoff sigara markasının üreticisidir.

Davidoff  Sigara Fiyatı                                   : 13,00 TL (güncel değil) 

West KS/SL Sigara Fiyatı                              : 9,00 TL (güncel değil)

West Grey Slims Sigara Fiyatı                      : 9,00 TL (güncel değil)

 

West Red Line / Navy Line  Sigara Fiyatı    : 9,00 TL (güncel değil

Polo Grey / Blue / Purple Slims Sigara Fiyatı : 9,50 TL (güncel değil)

Bianca Rose Slims Sigara Fiyatı                  : 10,00 TL (güncel değil)

Bianca Lite Slims Sigara Fiyatı                    : 10,00 TL (güncel değil)

İmperial Dark Blue SL Sigara Fiyatı             : 9,00 TL (güncel değil)

İmperial Classic Red KS / SL Sigara Fiyatı  : 9,00 TL (güncel değil)

Bockwoods Sigara Fiyatı                               : 17,00 TL (güncel değil)

Monte Cristo Sigara Fiyatı                             : 17,00 TL (güncel değil)

 


 2016 Yılı Aralık ayı zamlarından sonra güncel fiyat listesi bu şekildedir. 2017 yılı yılbaşında yeni bir zam gelmesi durumunda listemiz en hızlı biçimde güncellenecektir.

Güncelleme: 05.12.2016


Sigarada Bulunan Bilinen Zehirler Nelerdir?


Karbonmonoksit: Karbonmonoksit gazı son derece ölümcül zehirli bir gazdır. Kana karıştığı andan itibaren oksijenin varlığını azaltarak zamanla kanı oksijensiz bırakır. Nikotin ile karbonmonoksit gazı vücuda birlikte girdiği zaman ise kalp hastalıklarına yol açar.


Katran: Sarı ve kahverengi olan yapışkanlık özelliği yüksek zehirli bir maddedir. Yapıştığı rengi boyama özelliğine sahiptir. Sigara içen insanların dişlerinin sararması, parmak ve tırnaklarının sararması, bıyıkların sararması bu madde nedeniyle olmaktadır. Ayrıca balgamda görünen kahverengi lekeler de yine bu zehirli maddeden kaynaklanmaktadır.


Nikotin: Doğadaki tütün bitkilerinde bulunan doğal bir uyuşturucu maddedir. Vücuda girdiği andan itibaren direk olarak beyne etki eder. Sonrasında kasları uyuşturur. Kasların ve beynin uyuşması nedeniyle kalp daha hızlı çalışmaya başlar; kan akışı hızlanır; vücut ısısı düşer. Yani kısaca nikotin uyuşturucu etkisi sebebiyle kalbin yorulmasına yol açar. Ayrıca nikotin, midede salgılanan yararlı salgıların da durmasına yol açtığı gibi, ülserin ortaya çıkmasına sebebiyet verir.


Amonyak:  Amonyak piyasada bulunan temizlik ürünlerinin temel maddesidir. Sigara ile birlikte solunum yoluyla vücuda giren amonyak direk ciğerlere nüfuz eder. Sigarayla birlikte vücuda giren amonyak nedeniyle , akciğerlerimiz üzerinde bulunan ve ciğerlerimize zararlı maddelerin girişini engelleyen tüyler etkisiz hale gelir.


Metaller: Sigara içerisinde bilinen 76 adet metal bulunmaktadır. Bu metaller içerisinde arsenik gibi vücuda son derece zararlı olanları mevcuttur.


Radyoaktif Maddeler: Radyoaktif maddeler hepimizin bildiği üzere zehirli ve kansorejen maddelerden oluşan oldukça etkili zehirlerdir. Sigarada en fazla bulunan radyoaktif maddeler ise polonyum-210 ve potasyum-40tır.


2016 sigara fiyatları, hangi sigara ne kadar oldu, Marlboro kaç lira oldu fiyatı, Parliament fiyatı ne kadar, Muratti fiyatı 2016, Lark fiyatı 2016, Camel Fiyatı 2016, Chesterfield 2016 fiyatı, Rothmans fiyatı 2016, Pall Mall, Viceroy, Tekel 2000 ve 2001 fiyatları, Samsun 216, Monte Carlo ve Winston Fiyat Listesi son hali bu şekildedir.


Not: Sigara Sağlığa Zararlıdır. Sigarayı bırakmak için 171 – Alo Sigara Bırakma Hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Sigara ölümcül zehirler içeren ve bağımlılık yaratan uyuşturucu bir maddedir. Lütfen sigaradan uzak durunuz. Sağlıklı günler dileriz.


2016 Fındık Fiyatları için tıklayınız

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

2016 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira? için yapılan yorumlar : 60 Yorum yapıldı


 1. Konyalı Ekrem  yorumladı. 5:50 pm - 14 / 02 / 2016:

  Sigarayı bırakın arkadaşlar. sigara hem dinen yasak hem de cebinize zarar. batılılar sigara içmez bize satıp içirirler. batının ülkemniz üzerindeki pis oyunlarından biri. cumhurbaşkanımız çok haklı bu konuda.

 2. Aliş emre  yorumladı. 10:16 am - 18 / 05 / 2016:

  a.. s.. çok pahali

 3. Aysun Dağlı  yorumladı. 2:30 pm - 22 / 05 / 2016:

  Dinen yasak diyen arkadaşım. Sana diyorum da hangi kitapta okudun yasak veya haram olduğunu. Daha doğru düzgün namaz kılmayı bilmeyen sizin gibi cahillerden dinimizi öğrenecek değiliz. Yüce Allah (sav.) Akla ve beyine zarar veren maddeleri insanlara haram kılmıştır. Yani sen şarap içtiğin zaman sarhoş oluyorsun ama sigara içtiğinde sarhoş falan olmuyorsun. Be hani demişsiniz ya batılılar yapıyor falan kitap okumaktan haber izlemekten aciz arkadaşım. Ülkemizde ve dünyamızda satılan BÜTÜN TÜTÜN fabrikaları türklere ait değildir. Sadece ticaret amaçlı ve tarımın BATI’DA DAHA ELVERİŞLİ olmasından dolayı o fabrikaların firmaları ülkemize kurulmuştur. Sen o cumhurbaşkanına söyle ilk önce karısı elinde şarap bardağı ile fotoğraf çekilmesin bir zahmet..

 4. Ahmet  yorumladı. 7:46 am - 23 / 05 / 2016:

  Aysun Dağlı hanımefendi sigara yasak derken arkadaş doğru söylüyor 2 önemli sebebi var 1. si Allah’ın bize emanet ettiği bu vücuda bilerek isteyerek zarar veriyoruz, emanete hıyanet ediyoruz. 2.si ise sigaraya verilen para fuzuli harcanan paradır israftır israfta zaten haramdır. bir de şarap bardağı bilmem ne diye iftira atıyorsunuz diğer arkadaşa kızıp kendiniz fetva veriyorsunuz burda.

 5. m . yılmaz  yorumladı. 8:31 am - 23 / 05 / 2016:

  Aysun Dağlı isimli aarkadaşım oncelikle sen o arkadasa cahil diyorsun ama sen de kara cahilsin .bide ALLAH isminin yanına (sav) yazilmaz (cc) yazılır (sav) peygamber efendimizin isminin yanına yazilir …sigaranın içinde en başta uyuşturucu olmak üzere birçok zararlı madde bulunmaktadır bu zararlı maddeler direk olarak kalp. beyin ,akciğer, damar sistemine zarar verirler.dolayisiyla başt israf olmasi nnedeniyle ve seninde söylediğin gibi akla ve beyne zarar verdiği için haramdır. ..

 6. m . yılmaz  yorumladı. 12:44 pm - 23 / 05 / 2016:

  Dinimizi cok iyi bilen Aysun Dağlı arkadaşım. . (Sav) peygamber efendimizin isminin yanına yazilir. ALLAH cc diye yazilir

 7. Ayyaş yunus  yorumladı. 6:51 am - 24 / 05 / 2016:

  Lan ekrem yine mi sen yeter artik sana ne aq

 8. Selim dundar  yorumladı. 6:47 pm - 26 / 05 / 2016:

  ŞIMARMAYİN Lan içen kendine bro burdan … selam

 9. Gözde  yorumladı. 6:30 am - 27 / 05 / 2016:

  Madem haramsa madem oyle yada boylese.. Cumhurbaskanimiz hakli diyorsun ya o zaman ulke icinde sigara satisi yasaklansin.. Ayrica haram değil mekruh yani yapilmasi dinen haram olmayan sadece vucuda zarar verildigi icin gunah sayilan bisi. Saygilar.

 10. Kayseri Kızı  yorumladı. 4:49 pm - 29 / 05 / 2016:

  VOGUE MENTHE, sadece Migros’ta satılan; şu ana dek sorduğum tekel ve büyük marketlerin hiçbirinde bulamadım. Vogue Menthe içimi hoş, hafif ve lezzetli bir sigaradır. Yanında Efes Extra+Redbull içerseniz tadından yenmez.

  Şahsi görüşüm en güzel ve tadı yerinde (boğazı yakmayan, yormayan ve içimi hoş) sigaradır. Ayrıca slimdir. Denemek isteyen ilk (VOGUE Menthe) mentollüsünü (kenarı yeşil olan paket) deneyebilir. Fiyatı 12 tl, diğerlerine göre yüksek ama bence değer.

 11. senol  yorumladı. 3:59 pm - 22 / 06 / 2016:

  yorumu yazanın konyalı nickli olduğunu görünce kesin sapırdamıştır dedim nitekim doğru tahmin etmişim. dinen yasak konusunda vücuda yapılan her türlü zarar yasaktır . o zaman mangalda dinen yasak mangaldaki karbonmonoksit 6 paket sigaraya eşdeğer . mangal yapmadın mı sen hiç konyalı . hadi bunu geçtim birdee batılı ülkelerin ülkemizdeki iç oyunları diyerek ne kadarrr paranoyak hastası olduğunu kendisine verileni olduğu gibi alıp hiç araştırma gereği duymadığını bildiğin karacahil olduğunu anlamış oldum . batılılar içmezmiş bize içirtirlermişş haha harbiden çok komiksin . batılılar bizim kadar içtiği gibi onlar su gibi alkol içiyorlar . o zaman onlarda bize desin türkler bize alkol içirtiyor iç oyunlar bunlar diye . boşuna dememişler afyonun kaymağı konyanın manyağı diye

 12. Ufuk  yorumladı. 10:48 pm - 22 / 06 / 2016:

  İçende ölüyor içmeyende koy dötüne rahman getire ottur günahı yoktur yapışşşttttııııııııırrrrr

 13. Mustafa  yorumladı. 11:34 pm - 23 / 06 / 2016:

  Aysun Dagli Sen Harbiden Dagdamısın Yeni mi geldin

 14. Yiğit  yorumladı. 9:16 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara dinimizce haram kılınan birşey değil ama sevapta kılınan birşeyde değil.

  Sigara amaç gütmeden zevkle içilen ot yada tütündür.Cebe israf konusuna gelicek olursak içen adam zaten vereceği parayı gözden çıkarır sözüm tamamen geneldir şahsa algılamayın , sadece tütündür ve zevk amaçlı içilmektedir.

 15. Skyfall  yorumladı. 11:50 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara yasaklansın diyorsunuzda ülke hazinenisinin yarısı neredeyse sigaradan yasaklatmazlar

 16. Kazim dagakaldirir yer  yorumladı. 11:05 am - 30 / 06 / 2016:

  Aysunnnnnnn kalin kafali aysunummmmmmm

 17. Vicfansiz sabugalar  yorumladı. 12:32 pm - 12 / 07 / 2016:

  Ulan manitamdan ayrilirim gene sigaradan Ayrilmam vurun vicdansizlar vurun degil 13tl 130 tl olsa gene alip icerim anasini satiyim.

 18. Mustafa  yorumladı. 1:29 pm - 12 / 07 / 2016:

  Arkadas millet ramazanda icemedi doya doya bayram sonunda acisini cikartirim diye zam geldi ya laaaa…

 19. ATAPUTUN GOTUNUN KILIYIM CILDIR COMAR  yorumladı. 9:31 pm - 12 / 07 / 2016:

  Sizene amk sızmışıniz milletin ahlak bekçisi bi kaç comar gelmiş ötüyor yok cumhurbaşkanı doğru demiş yok şöyle burda bile münasip yer kıllıginizi belli ediyorsunuz bravo

 20. Gotte donme yapan kil  yorumladı. 12:40 am - 14 / 07 / 2016:

  Ce o me a re ce o me a re onun ismi comar

 21. Mahmut büyük  yorumladı. 8:12 am - 14 / 07 / 2016:

  Günümüzde kulanılan sigara fiyatları beli vadandaşı bu konuda madur etmenin haksızlık oldugunu belirtirim bircok tekel sigara kulanıcısı bu fiyat artışlarından sonra kaçak sigaraya yönelmeyr başladı ülkenin yuzde 40 veya 50 si sigara kulanirken yuzde 25. Kacak sigara kulaniyor kacak sigarada bulunan kar oraninin nerye gitiği de beli bu artisdan dolayı kendi ulkemizin sigarasini icmeyi birakip kacakcilari kazandirmayi istemiyoruz.

 22. murat  yorumladı. 12:07 pm - 15 / 07 / 2016:

  Aysun denen zavallı sen her gece barda clupte … sonra gel cumhurbaşkanına laf et o fotoğraf bi kere montaj siyassetten bi haber egosu tavan arkadaşım cumhurbaşkanına hakaretten yakında işlem başlatıldı orda o şekil şfade verirsin savcılığa artık

 23. ayça balcı  yorumladı. 3:17 pm - 21 / 07 / 2016:

  Dinen yasak olmadığını düşünenler için bu yorumu yapıyorum islamda sağlığını korumak sağlığa zarar veren vücudun herhangi bir organına zulmetmek haramdır zarar gören her organ ahiret günü hesap zamanı davacı olacaktır sigara kullanmak direk haram olmasa bile sağlığını korumanın farz olduğundan dolayı sağlığa zararlı olduğu için dolaylı olarak haramdır cumhur başkanı mı kim ne derse desin hiç kimse diyor diye sigarı bırakmak zorunda değil kimse yalnız kaliteli sağlıklı yaşamak için şahsen 5 vakit namazımı kılan bi insan bi kul olarak bunu yazıyorum bende kullanıyorum ama haramdır helal olcak bi yanı da yoktur HİÇ KİMSENİN KİMSEDEN BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR ÜSTÜNLÜK YALNIZ TAKVA İLEDİR SİGARA İÇMEYEN ZİKİR VE TAKVA EHLİ KUL SİGARA KULLANANDAN ÜSTÜNDÜR SAĞLIĞI KORUMAK ZARAR VERMEMEK FARZINA RİAYET ETTİĞİ İÇİN

 24. Konyali ekreme destek  yorumladı. 1:35 pm - 24 / 07 / 2016:

  Burda adam sigarayi bi sekilde içmeyin kendinize zarar vermeyin gibisinden brlki bi içmemeniz için belki basit bi piskolji olsundiye soylemiş. Yoksa kime ne kim ne içerse içsin bence. Sanki ilerde gtünden nefes alırken benim ciğerimi kullanacak değil ya. Biri yok dinien şöyleymis yok biri dine gore normalmiş diyo. İçin amk hatta bi paket içen iiki ye üçe çıkarsın cokta …

 25. susun  yorumladı. 4:42 am - 30 / 07 / 2016:

  Yav he he

 26. sigara ucuzlasın  yorumladı. 1:10 am - 01 / 08 / 2016:

  marlboro en fazla 5 TL olmalı, diğerleri tabii ki daha da ucuz… sigaraya zam yaparak bin kişiden ancak birine bırakabilirsiniz. insanları ne edüğü belirsiz kaçak sigaralara yönlendirip daha fazla zehirlemeyin. kaçak sigara içenlerin yüzde doksanı daha hızlı hastalanıp daha erken ölüyor. türk milletinin nüfusunun azalmasını mı istiyorsunuz? insanlar bıraksın diye zam yapıyoruz demeyin boşuna, yemezler…

 27. mekap  yorumladı. 10:14 pm - 04 / 08 / 2016:

  parasını kendisi veriyo alıyor sizene yok haram helal aq hepsi alim oldu lan ne teneke insanlarsınız be herkesin hayatına bulasıyorsunuz sizeenee bi kerede bizene demeyi bilin öğrenin başkasının hayatına karışmayın sizinkine karışıyormu kimse …

 28. levent  yorumladı. 1:58 pm - 05 / 08 / 2016:

  sigarayı dinin ve siyasetin içine soktunuz. cumhurbaşkanı ne alaka. sizin aklınınız yokmu. 10 tl ye sigara alıyorsam 5 lirasını ötv olarak devlete veriyorum. bu beş liradan burada boş konuşan insanlar da sebepleniyor. bunun neresi haram. kitapta yazılanları günümüz mantığı ile yoğurun. o zaman çocuklarınıza islamı daha güzel anlatabilirsiniz. ben bir cigara yakıp efkar dağıttımda pisikolojimin düzeldiğini ve dolayısıyla genel sağlığıma faydası olduğunu sen nerden bilecen. sizin söyledikleriniz en az şu iki örnek kadar saçma. 1.patlıcan yeme içinde nikotin var. 2. arabaya binme yürü çünkü arabadan çıkan duman zararlı, ve binlerce örnek

 29. Mahmut  yorumladı. 2:16 pm - 05 / 08 / 2016:

  Suriyeliler beslemek için para lazım devlete devlet bizi düşündüğü için değil

 30. Hilal ocak  yorumladı. 11:23 am - 17 / 08 / 2016:

  kimin içip kimin içmeyeceği ve diğer şeyler kişinin kendisini bağlar hiç kimse bunu beğenip beğenmemek zorunda değil. Resmen boş muhabbet etmişsiniz.

 31. İsmail  yorumladı. 8:18 am - 19 / 08 / 2016:

  ALLAH var yukarda resmen soygun bu Milet içmemesi için pahallı ediyorsanız yasaklayın türkiyede zaten madde gibi yasak ve cezalı olsa fazla kimse içmez

 32. Sansyorumu  yorumladı. 7:49 pm - 19 / 08 / 2016:

  Ben içmiyorum banane içen düşünsün mantığı değil bu, ya yasaklasınlar toptan en çok 1 ay problem yaşar insanlar daha sonra duacıları bile olurlar yasaklayanların ya da fiyatlar ile bu kadar oynanmaz resmen soygun.

 33. Mukoo  yorumladı. 8:24 pm - 19 / 08 / 2016:

  yukarda arkadasin dedigine gore ulkenin %75 sigara kullaniyo zaten kalanida yeni dogan bebekler oluyo burda olumune yanlis bilgi veriyosunuz ilginc insanlar enteresan bi sekil mk tam ben sakinim

 34. Namıdeğer  yorumladı. 9:58 am - 20 / 08 / 2016:

  Ulen potansiyel kanser hastasısın bide çevrene o riski yayıyorsun sen cigara içecendiye benim vergilerim neden senin hastane masrafına gidiyor 1000 lira olsun

 35. ÖFKELİ TİRYAKİ  yorumladı. 7:31 pm - 20 / 08 / 2016:

  BU FİYATLAR NE BE … MAZOT MU YAKIYORUZ MK.

 36. cigaracı  yorumladı. 2:39 am - 25 / 08 / 2016:

  sigara içtirmezse bu devlet batar içen ne kadar vergi veriyordur ne harami ne helali…..arkadasin biride demiş hastane masrafini benim vergim öduyor diye,dingil o adam sigortali para odemis ayriyeten sağlik guvencesi icin yoksa devlet bakar mi?

 37. Hakli adam  yorumladı. 7:23 pm - 05 / 09 / 2016:

  Hepiniz çok malsiniz lan kimse demiyor ki sigara pahalandi diye sigarayı bırakanlar var diye kulliyen yalan. Sen zengine sigarayı 100 tl yapsan da bırakmaz ama garibana dokunur bir kuruş yapılan zam bile. Burda laf salatası yapıp durmussunuz sigayi biraktirmak için vatandaşın son kurusununa kadar sömürülmesimi lazım. Böyle bir mantık varmı lan ne öküz insanlar siniz amk. Devlet bizi düşündüğü için sigaraya zam yapıyor o yüzden yılda defalar ça sigaraya zam yapıyor demi kuş beyinliler. Devlet soygun yapiyor. Eger ki vatandaşların sigara icmemesini isteyen bir devlet var ise sigara zam yapıp vatandaşı soymaz. Bu konuda daha somut bir destek verir. Sigara biraktirma hattı felan hikaye palavere kim bırakmış sigara biraktirma hattını arayarak sigarayı. Hem vatandaşı soyun hem maddi durumu hiç elvermeyen kişileri kaçak sigaraya pkk yi desteğe yonlendirirn sonra halkciyiz milliyetciyiz milletimizi düşünüyoruz deyin bırakın bu ayakları kardeşim.

 38. MEHMET  yorumladı. 2:12 pm - 15 / 09 / 2016:

  İŞTE SİZ GİBİ CAHİLLER HANGİ KİTAPTA OKUDUN HARAM OLDUĞUNU KURANDA YAZMIYO DİYE CAHİL İNSANLAR HALA VAR BAKIN BENDE İÇİYORUM HARAM OLDUĞUNUDA BİLİYORUM. AMA ÖYLE İŞİNİZE GELMEYİNCE SAÇMALAMAYIN

 39. Faruk  yorumladı. 2:45 pm - 20 / 09 / 2016:

  Aysun Dağlı benim cumhur başkanıma laf edecek kişinin ben … varya

 40. Çok ucuzmuş  yorumladı. 8:58 pm - 26 / 09 / 2016:

  ulan en ucuz sigara 8 tl ne lan bu. Devlet kol gibi vergi geçiriyor. Dandik tadı olan Camel bile 9 tl olmuş. 9 TL lan. Tütünü kaliteli olsa tamam dicem. O da değil. İnsanlar tabi kaçak sigaraya yönelir. Admin onayla bu yorumu…

 41. İlyas alan  yorumladı. 2:54 pm - 27 / 09 / 2016:

  Ben sigara içmek istiyorsam kendim bunu ne bir cumhur başkanı nede kralı içme diyemez benim babam bana karışmış cumhur başkanı kimya benim özgürlüğümü kısıtlıyor ayıp ya bir sigara 12 TL olurmu ya maliyeti ne ya bunun yasakla ozaman meğerki delikanlisin zam yerine yasakla Esrar yerine koy arkadasim

 42. soner  yorumladı. 6:41 pm - 01 / 10 / 2016:

  Sizin tek nedenimözenti özenti , icmeyin abi icmeyinn

 43. adam  yorumladı. 11:52 am - 03 / 10 / 2016:

  içeninde içireninde … eşşekler …

 44. Bakunin  yorumladı. 10:11 pm - 07 / 10 / 2016:

  İlla sigara içecekseniz sarma sigara için arkadaşlar. Hem içinde binbir zehir yok, sadece tütün var. Hem ucuz hem de kapitalist şirketlere paranızı kaptırmamış olursunuz 😉

 45. Aksarayli  yorumladı. 4:16 am - 10 / 10 / 2016:

  sigara haram degil diyen arkadasim sigara insanlari zehirleyip öldürüyor ve bizim dinimizce insanin kendi canina kiymasi haram degil mi ?

 46. Mehmet  yorumladı. 8:12 pm - 11 / 10 / 2016:

  10 liralık sigaranın 8.5 lirası vergi arkadaşlar. 1.5 liralık sigaraya 10 lira vermeyin. Ya bırakın, ya da ne yapacağınızı siz biliyorsunuz.

 47. Yakupbey  yorumladı. 8:57 pm - 19 / 10 / 2016:

  Parası olan içer kadanızmı güzel gidin kaçak için tütün için ne dert ettiniz be yak bi sıgara

 48. Ondersezen  yorumladı. 7:56 am - 27 / 10 / 2016:

  Yetmedimi din imanla alaysı fetfa vermeniz yüce kudretin haram dediğini helal helal dediğini haram yapmanız kaliteli (ademin a. s) ucuz fena tahamülsüz arsız nankör cocukları domuz 🐷 eti haram ve tehlikeli içki günah sigara mekruh olup uygun degildir vücuduna zulüm yapma… Din cinsel lik milli değerleri kullanarak satış vesömürü yapmak tehlikelidir içinde birçok günahı haramı barındırır… Göstermelik aşktan imanlı görünenler den bilmeden ahkam kesenlerden nefret ederim…. eni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Seni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

 49. Mustafa Kemal Sevinti  yorumladı. 9:41 am - 27 / 10 / 2016:

  Bıldiğim sigaranın kan damarlarının esnekliğini kaybedip sertleşmesine neden olduğu.kalp krizlerinde tetikleyici en önemli etken.

 50. ÖKSÜZ MUSTAFA  yorumladı. 7:33 pm - 28 / 10 / 2016:

  Olsada içsek canım Çekti birden sigara 💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨💨📛📛📛📛📛📛📛

 51. baytargazi  yorumladı. 9:10 pm - 08 / 11 / 2016:

  şimdi insanın kendi zarar vermesi haramsa. yaşamak da haram değil mi? sonuçta zamanla kendine zarar veriyorsun yaşayarak?

 52. Zamcı  yorumladı. 2:18 pm - 11 / 11 / 2016:

  Herşeyin niye bu kadar pahalı oldugunu anladiklarinda is isten gecmis olacak ama yine farketmiycek bizimkiler kol gibi zam alistirdilar cunki :)) cani ister zam gelmezse

 53. Girişimci  yorumladı. 7:07 pm - 14 / 11 / 2016:

  Bazı fiyatlar abartılmış ve hatalı fiyatlar var

 54. admin  yorumladı. 10:01 pm - 14 / 11 / 2016:

  Merhabalar, hangi fiyatların abartıldığını belirtirseniz inceleme yapabiliriz. Teşekkürler.

 55. Hanifi van  yorumladı. 8:54 pm - 25 / 11 / 2016:

  Bende bu zikkimin kullanıcısı yim malesef, bazi alimler haram buyurmuştur fetva larinda kimi alimler de mekruh demiştir ayeti i kerim de ise size temiz ve hoş olanlar helal kılındı buyurmuştur ALLAH Suphanehu teala sigara nin temiz ve faydalı olduğunu kimse idda edemez iyisi mi ALLAH c.c bu zehiri birakmamizda bizlere yardimci olsun ahiret de hesabı sorulacak. Çünkü insan başı boş değildir ALLAH bizi af etsin, sigara hem israf olduğu için hemde emanet olan vücuda verdiği zarar dan dolayi hesabı ALLAH katında görülecek tir

 56. Küçükcono  yorumladı. 5:38 pm - 01 / 12 / 2016:

  Adamlar hem zam yapıyor hem de kaçak almayin diyor 😀 valla şu zam yapani bulsam kafasina tükürcem . Salak salak insanlar yüksek mevkilere gelirse olacagi bu .

 57. AGNOSTİK  yorumladı. 7:57 pm - 01 / 12 / 2016:

  ULAN HARAM HELAL BEYİNSİZ ÇOMARLAR BANA HARAM SEN ALLAHMISINDA HARAM HELAL HÜKMÜNÜ KOYUYORSUN ONA ALLAH KARAR VERİR SİZİN ETKİNİZ YOK O YÜZDEN NEYİN HELAL NEYİN HARAM KİM NE YAPIYOR BIRAKIN ARTIK KENDİ KENDİNİZE YAŞAYIN DİNİNİZİ KİMSEYE KARIŞMAYIN YETER

 58. fatihhoca  yorumladı. 6:23 pm - 02 / 12 / 2016:

  Her hangi bir şeyi haram kılma yetkisi sadece ve sadece Allah’ a aittir.Dolayısıyla Sigara haramdır diyen arkadaşlar kendilerini Tanrı yerine koymaktadır.Kur’an’da yasakların ne olduğu bellidir.Alkol vücuda zarar verdiği için değil aklı örttüğü için haram kılınmıştır.Vücuda zarar verdiği için bir şey haram kılınsaydı en başta şeker haram kılınırdı.Maddi durumu yeterli olmayan ,yemeğe ekmeği olmayan ve çocuğuna 1 tl harçlık veremeyen insanların sigaraya verdiği para ile,hali vakti yerinde olanların verdiği paranın durumu elbet eşit değildir.

 59. Fatih bakır  yorumladı. 8:13 pm - 04 / 12 / 2016:

  Necip fazil cok sigara icermis bir gun bir ogrenci yanina gelmis demiski hocam ruya gordum butun bitkiler ALLAH’a secde ediyordu bir tek tutun etmiyordu usdat cevap verir öyleyse getirin o kafiri yakalim demiş

 60. Mustafa  yorumladı. 10:26 pm - 04 / 12 / 2016:

  Delinin biri kuyuya birtaş atmış burdaki kendini akıllı sananlarda çıkarmaya çalışıyor sizede be teyze karışma giriçeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir