2017 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira?

2017 yılı sigara fiyatları açıklandı. Peki hangi sigara ne kadar, kaç lira oldu en güncel bilgiyi yazımızda bulacaksınız. Editörlerimiz tarafından siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmak için detaylı bir araştırma sonucu en güncel sigara fiyatlarını aşağıda bir liste halinde verilmiştir.

2017 yılı Temmuz ayı itibariyle en güncel fiyat listesini yazımızda bulabileceksiniz. Şayet yeni bir zam gelmesi durumunda 2017 sigara fiyatları da en hızlı ve en güncel şekilde liste halinde siz okurlarımızın bilgisine sunulacaktır.

Şimdi dilerseniz hazırladığımız Sigara Fiyat Listesi‘ne hep birlikte göz atalım.


1 Paket Sigara için ödenen paranın ne kadarı vergi olarak devlet hazinesine aktarılmaktadır? Öğrenmek için Tıklayınız…

1-paket-sigara-devlet-kac-lira


 2 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Sigara Fiyatlarına zam yapılması yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır. 2017/10462 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 2017 Yılı Aralık ayına dek sigara fiyatlarına yeni bir zam yapılmaması kararlaştırılmıştır. Anılan Kararda alkol fiyatları ile ilgili herhangi bir ibare geçmemesi sebebiyle içki fiyatlarına zam geleceği konusundaki görüşler ise yaygın… 


Temmuz 2017 tarihi itibariyle güncel sigara fiyatları listemizdeki gibidir.


 

Güncel 2017 SİGARA FİYATLARI LİSTESİ


PARLIAMENT SİGARA FİYATLARI

2017 senesi Parliament Sigara Fiyatları için aşağıda oluşturduğumuz fiyat listesi ile hangi parliament ne kadar oldu detaylarıyla bilgilerinize sunmuş olacağız. Şimdi gelin Parliament fiyatı ne kadar, Uzun Parlement, Kısa Parliament, Parliament Night Blue, Aqua Blue, One, Slim ve Aqua Mentollü çeşitlerinin 2017 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakalım.

Uzun Parliament Fiyatı: 13,50 TL

Kısa Parliament Fiyatı: 13,50 TL

Parliament Slim Fiyatı: 13,50 TL

Parliament Aqua Fiyatı: 13,50 TL

Parliament Hakkında Kısa Bilgiler: 

Parliament sigarası, Marlboro’dan sonra dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Dünyada en çok Parliament sigarası tüketen ve en çok pazar payına sahip ülkeleri belirtecek olursak: Suudi Arabistan, Rusya, Türkiye, Japonya, Kazakistan ve ABD gelmektedir. Yine tıpkı Marlboro gibi Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan, tütün şirketler devi Philip Morris firmasına bağlıdır. Türkiye için üretim İzmir’de Philsa A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir. Şu an için Türkiye piyasalarında en çok tüketilen sigaralar arasında en pahalı sigara markası olma ünvanını taşımaktadır. Ayrıca diğer tüm sigaraların değeri yeni zamlarla 1,00 TL artarken Parliament sigarasınınki 1,50 TL birden artmıştır.  Sonuç olarak diyebiliriz ki 2017 Parliament Sigara fiyatları 13,50 TL olarak sabitlenmiştir ve 2017 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlar geldiği anda güncellenecektir.


 MARLBORO SİGARA FİYATLARI

Marlboro Fiyatları 2017 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. Peki 2017 zamlarından sonra Marlboro (Malbora) fiyatı ne kadar, Marlboro ice blue, uzun Marlboro, kısa Marlboro, Marlboro Light ve diğer tüm Marlboro çeşitlerinin 2017 fiyatları aşağıdaki fiyat listesi ile bilgilerinize sunulmuştur.

Uzun Marlboro Fiyatı: 13,00 TL

Kısa Marlboro Fiyatı: 13,00 TL

Marlboro Blue Fiyatı: 13,00 TL

Marlboro Touch Blue Fiyatı: 12,00 TL

Marlboro Gray Fiyatı: 12,00 TL

Marlboro Aqua Fiyatı: 12,00 TL

Marlboro One Fiyatı: 12,00 TL

Marlboro Hakkında Kısa Bilgiler: 

Marlboro sigarası, dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve uluslarası tütün şirketler devi olan Philip Morris firmasına aittir. Marlboro markası ilk olarak filtresiz bir şekilde 1920’li yıllarda piyasaya sürülmüştür. Filtreli Marlboro ise ilk olarak 1955 yılında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde son gelen zamlarla birlikte 3 dal Marlboro ile 2 adet ekmek alabilirsiniz; bunu da hatırlatmayı borç biliriz.


MURATTİ SİGARA FİYATLARI

Muratti Sigara Fiyatları 2017 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. 2016 yılbaşı zamlarıyla birlikte Muratti rosso fiyatı ne kadar, Muratti Azure, Muratti One, Muratti Line, Muratti Tone, Muratti Slim fiyatı ve diğer tüm Muratti sigara çeşitlerinin 2017 yılı fiyat listesi sitemiz editörlerince düzenlenerek aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Muratti Rosso Fiyatı: 11,00 TL

Muratti Azure Fiyatı: 11,00 TL

Muratti Tone Fiyatı: 11,00 TL

Muratti Mode Fiyatı: 11,00 TL

Muratti Mone Fiyatı: 11,00 TL

Muratti S-Mode Fiyatı: 11,00 TL

Muratti S-One Fiyatı: 11,00 TL

Muratti Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler:

Muratti Sigarası da tıpkı Marlboro ve Parliament sigara markaları gibi dünyanın en büyük tütün şirketi  Philip Morris firmasına aittir. Uzun yıllar ülkemizde yasal olarak satışı yapılmamıştır. 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde de satışı başlamıştır. Kendine özel bir tiryaki kitlesi bulunmakla birlikte yüksek nikotin ve zifir değerleri sebebiyle beğenmeyeni de çoktur. Son gelen zamlarla birlikte Muratti Fiyatı 11,00 TL olarak sabitlenmiştir. 2017 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlarla güncellenecektir.


LARK SİGARA FİYATLARI

Uzun Lark Fiyatı: 10,00 TL

Kısa Lark Fiyatı: 10,00 TL

Lark Mode Blue Fiyatı: 9,50 TL

Lark Reserve Fiyatı: 9,50 TL


CHESTERFİELD SİGARA FİYATLARI

Uzun Chesterfield Fiyatı: 9,50 TL

Kısa Chesterfield Fiyatı: 9,50 TL

Chesterfield Slim Fiyatı: 9,50 TL

Chesterfield Click Fiyatı: 9,50 TL

Chesterfield Blue Fiyatı: 9,00 TL

Chesterfield Gray Fiyatı: 9,00 TL

Chesterfield Mode Navy Fiyatı: 9,00 TL


 L & M SİGARA FİYATLARI

 

Uzun L & M Fiyatı: 9,50 TL

Kısa L & M Fiyatı: 9,50 TL

L & M Blue Line Fiyatı: 9,50 TL

L & M Mode Red Fiyatı: 9,00 TL


 CAMEL SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Camel Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Camel Sigara Çeşitleri olan Camel Soft, Camel Box (Kutu), Camel White, Camel Green, kısa Camel ve Uzun Camel sigaralarına ait olan 2017 yılı en güncel fiyatlar düzenlenmiştir. Aklınızda oluşan Camel kaç lira, fiyatı ne kadar gibi soruların cevabını bulacağınızı umuyor ve  Camel çeşitlerinin 2017 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakıyoruz.

Camel Sigara Fiyatı: 10,00 TL

Camel Soft Fiyatı: 10,00 TL

Camel Box (Kutu) Fiyatı: 10,00 TL

Camel White Fiyatı: 10,00 TL

Camel Green Fiyatı: 10,00 TL

Camel Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler: 

Camel sigarası (okunuşu kemıl şeklindedir) ilk olarak 1913 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmeye başlanmış ve günümüzde 100 yaşını devirmiş bir Amerikan sigara markasıdır. İlk üretildiğinde içerisinde Türk veya Amerikanın Virjinya Eyaletine ait tütünler bulunmaktaydı. Camel ile ilgili çeşitli efsaneler ortada dolaşmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise şüphesiz, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de bir Camel tiryakisi olduğu söylentisidir.

Camel Sigarası uzun yıllar en çok tercih edilen ve en pahalı sigaraların başında gelmekteydi. Ancak Çinlilerin firmaya ortak olmasıyla birlikte satış fiyatında düşüş yaşanmış; birçok tiryakisinin kalitenin düştüğünden yakınarak başka markalara yönelmesine neden olmuştur.

Camel Sigarasının kağıdında bir deve amblemi bulunmaktadır.


Camel Sigara Paketinde Bulunan Deve Ne Anlama Geliyor:

Rivayet o ki; 20. yüzyılın başlarında, Amerikada tütün tarlalarına ulaşabilmek için amansız çöllerin aşılması gerekmekteydi. Ancak o dönem yeterli taşıtların bulunmaması, at gibi binek hayvanlarının çöl ortamına dayanıksız olması ve insan gücüyle bu çöllerde tütün nakliyesi yapılamaması başlı başına bir sorundu. Sonrasında Amerikalılar, o güne dek adını hiç duymadıkları bir hayvanın varlığından haberdar oluyorlar: “Deve”. Develerin Afrikada bulunduğundan mütevellit hemen Osmanlı Padişahına heyet yolluyorlar (Afrika, o dönemde Osmanlığı hakimiyetinde bulunmaktaydı). Padişah Sultan Abdülmecit heyeti dinledikten sonra onlara birçok deve hediye ediyor. Böylelikle tütün tarlalarına rahatlıkla ulaşılıyor, sigara üretimi Amerikada artıyor ve Camel markası altında “Deve” logolu sigaralar piyasaya sürülüyor. 


Şu an için güncel Camel Fiyatı: 10,00 TL’dir. Sonuç olarak Camel Sigara Çeşitlerini ve Fiyatlarını belirttiğimiz yazımız fiyat değişikliklerinde en hızlı şekilde güncellenecektir.


 WINSTON SİGARA FİYATLARI

 

Winston Touch Fiyatı: 10,50 TL

Winston Sigara Fiyatı: 11,00 TL

(Winston Light, Mavi, Kırmızı, Dark Blue fiyat : 11,00 TL) (henüz zam yapılmadı ancak zam bekleniyor)


 MONTE CARLO SİGARA FİYATLARI

 

Monte Carlo Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Monte Carlo Slender Fiyatı: 8,50 TL

LD Sigara Fiyatı: 9,00 TL

LD Slender Sigara Fiyat: 8,50 TL


 ROTHMANS SİGARA FİYATLARI

 

Rothmans Uzun Mavi Fiyatı: 9,00 TL

Rothmans Kısa Mavi Fiyatı: 9,00 TL

Rothmans Gri Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Rothmans Slender Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Rothmans Slim Sigara Fiyatı: 9,00 TL


KENT (SWİTCH) SİGARA FİYATLARI

 

Kent Switch Sigara Fiyatı: 10,00 TL

Kent Blue Sigara Fiyatı: 12,00 TL

Kent Gray Sigara Fiyatı: 12,00 TL

Kent White Sigara Fiyatı: 12,00 TL

Kent Slim Sigara Fiyatı: 12,00 TL

Kent D Range Blue Sigara Fiyatı: 10,00 TL

Kent D Range Gray Sigara Fiyatı: 10,00 TL

Kent N Range Black Sigara Fiyatı: 12,00 TL

Kent N Range Grey Sigara Fiyatı: 12,00 TL


VİCEROY SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Viceroy Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Viceroy bir Amerikan sigarasıdır. Ayrıca Viceroy okunuşu hep sorun haline gelmiş bir sigaradır. Doğru telaffuzu: “Vaysroy” şeklindedir.

Uzun Viceroy (Kırmızı, Mavi, Gray) Sigara Fiyatı: 9,50 TL

Kısa Viceroy (Red, Navy Blue, Gray) Sigara Fiyatı: 9,50 TL

Viceroy Switch Sigara Fiyatı: 9,50 TL

Viceroy Switch (Mentollü) Sigara Fiyatı: 9,50 TL

Viceroy D-Range Sigara Fiyatı: 9,00 TL


PALL MALL SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Pall Mall Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Pall Mall sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Pall Mall (Kırmızı, Mavi, Turuncu, Siyah, Amber) Sigara Fiyatı: 9,50 TL


LUCKY STRİKE SİGARA FİYATLARI

2017 yılı zamlı Lucky Strike Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Lucky Strike sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Lucky Strike Sigara Fiyatı: 9,50 TL


TEKEL 2000 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2000 sigarası British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir Amerikan markasıdır.

Uzun Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Kısa Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Tekel 2000 DK Sigara Fiyatı: 9,00 TL


TEKEL 2001 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2001 sigarası da tıpkı Tekel 2000 gibi British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Kısa Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Kısa Tekel 2001 Soft Sigara Fiyatı: 9,00 TL


SAMSUN 216 SİGARA FİYATLARI

Samsun 216 sigara markası, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Samsun 216 (Kutu – Box) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Kısa Samsun 216 (Yumuşak – Soft) Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Uzun – Kısa Samsun (Normal) Sigara Fiyatı: 9,00 TL


MALTEPE SİGARA FİYATLARI

Maltepe sigara markası da, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır. 2017 Maltepe fiyatı aşağıdaki gibidir.

Uzun Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı: 9,00 TL.

Kısa Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı: 9,00 TL.

Kısa Maltepe (Kutu – Box) Sigara Fiyatı: 9,00 TL.


VOGUE SİGARA FİYATLARI

Vogue (Mavi) Sigara Fiyatı: 14,00 TL

Vogue Mentollü (Yeşil) Sigara Fiyatı: 14,00 TL


HD Grubu SİGARA FİYATLARI

Kısa HD Sigara Fiyatı: 7,50 TL

Uzun HD Sigara Fiyatı: 7,50 TL

HD Slim (Altınyaprak, Blue) Sigara Fiyatı: 8,00 TL

President Kısa Sigara Fiyatı: 7,50 TL

President Uzun Sigara Fiyatı: 7,50 TL

Medley (Sarı, Mavi, Kırmızı, Beyaz): 7,00 TL

Vigor Sigara Fiyatı: 8,00 TL

Vigor Ultimate Sigara Fiyatı: 8,00 TL

Vigor Ocean Sigara Fiyatı: 8,00 TL


SALEM SİGARA FİYATLARI

 Salem Sigara Fiyatı: 12,50 TL


 ANADOLU SİGARA FİYATLARI

 Anadolu Sigara Fiyatı: 8,50 TL


IMPERIAL TABACCO SİGARA FİYATLARI

Imperial Tabacco markası, bir İngiliz markası olmakla birlikte Manisa İlimizde de üretim fabrikası bulunmaktadır. Meşhur Davidoff sigara markasının üreticisidir.

Davidoff  Sigara Fiyatı: 13,00 TL

West KS/SL Sigara Fiyatı: 9,00 TL

West Grey Slims Sigara Fiyatı: 9,00 TL

West Red Line / Navy Line  Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Polo Grey / Blue / Purple Slims Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Bianca Rose Slims Sigara Fiyatı: 10,00 TL

Bianca Lite Slims Sigara Fiyatı: 10,00 TL

İmperial Dark Blue SL Sigara Fiyatı: 9,00 TL

İmperial Classic Red KS / SL Sigara Fiyatı: 9,00 TL

Bockwoods Sigara Fiyatı: 17,00 TL

Monte Cristo Sigara Fiyatı: 17,00 TL


 2017 Yılı Temmuz ayı en güncel fiyat listesi bu şekildedir. 2017 yılı Aralık ayına dek sigara fiyatlarına yeni bir zam gelmesi beklenmemektedir.

Güncelleme: 30.06.2017


Sigarada Bulunan Bilinen Zehirler Nelerdir?


Karbonmonoksit: Karbonmonoksit gazı son derece ölümcül zehirli bir gazdır. Kana karıştığı andan itibaren oksijenin varlığını azaltarak zamanla kanı oksijensiz bırakır. Nikotin ile karbonmonoksit gazı vücuda birlikte girdiği zaman ise kalp hastalıklarına yol açar.


Katran: Sarı ve kahverengi olan yapışkanlık özelliği yüksek zehirli bir maddedir. Yapıştığı rengi boyama özelliğine sahiptir. Sigara içen insanların dişlerinin sararması, parmak ve tırnaklarının sararması, bıyıkların sararması bu madde nedeniyle olmaktadır. Ayrıca balgamda görünen kahverengi lekeler de yine bu zehirli maddeden kaynaklanmaktadır.


Nikotin: Doğadaki tütün bitkilerinde bulunan doğal bir uyuşturucu maddedir. Vücuda girdiği andan itibaren direk olarak beyne etki eder. Sonrasında kasları uyuşturur. Kasların ve beynin uyuşması nedeniyle kalp daha hızlı çalışmaya başlar; kan akışı hızlanır; vücut ısısı düşer. Yani kısaca nikotin uyuşturucu etkisi sebebiyle kalbin yorulmasına yol açar. Ayrıca nikotin, midede salgılanan yararlı salgıların da durmasına yol açtığı gibi, ülserin ortaya çıkmasına sebebiyet verir.


Amonyak:  Amonyak piyasada bulunan temizlik ürünlerinin temel maddesidir. Sigara ile birlikte solunum yoluyla vücuda giren amonyak direk ciğerlere nüfuz eder. Sigarayla birlikte vücuda giren amonyak nedeniyle , akciğerlerimiz üzerinde bulunan ve ciğerlerimize zararlı maddelerin girişini engelleyen tüyler etkisiz hale gelir.


Metaller: Sigara içerisinde bilinen 76 adet metal bulunmaktadır. Bu metaller içerisinde arsenik gibi vücuda son derece zararlı olanları mevcuttur.


Radyoaktif Maddeler: Radyoaktif maddeler hepimizin bildiği üzere zehirli ve kansorejen maddelerden oluşan oldukça etkili zehirlerdir. Sigarada en fazla bulunan radyoaktif maddeler ise polonyum-210 ve potasyum-40tır.


2017 sigara fiyatları, hangi sigara ne kadar oldu, Marlboro kaç lira oldu fiyatı, Parliament fiyatı ne kadar, Muratti fiyatı 2017, Lark fiyatı 2017, Camel Fiyatı 2017, Chesterfield 2017 fiyatı, Rothmans fiyatı 2017, Pall Mall, Viceroy, Tekel 2000 ve 2001 fiyatları, Samsun 216, Monte Carlo ve Winston Fiyat Listesi son hali bu şekildedir.


Not: Sigara Sağlığa Zararlıdır. Sigarayı bırakmak için 171 – Alo Sigara Bırakma Hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Sigara ölümcül zehirler içeren ve bağımlılık yaratan uyuşturucu bir maddedir. Lütfen sigaradan uzak durunuz. Sağlıklı günler dileriz.


2017 Fındık Fiyatları için tıklayınız

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

2017 Sigara Fiyatları Ne Kadar? Hangi sigara Kaç Lira? için yapılan yorumlar : 61 Yorum yapıldı


 1. Konyalı Ekrem  yorumladı. 5:50 pm - 14 / 02 / 2016:

  Sigarayı bırakın arkadaşlar. sigara hem dinen yasak hem de cebinize zarar. batılılar sigara içmez bize satıp içirirler. batının ülkemniz üzerindeki pis oyunlarından biri. cumhurbaşkanımız çok haklı bu konuda.

 2. Gözde  yorumladı. 6:30 am - 27 / 05 / 2016:

  Madem haramsa madem oyle yada boylese.. Cumhurbaskanimiz hakli diyorsun ya o zaman ulke icinde sigara satisi yasaklansin.. Ayrica haram değil mekruh yani yapilmasi dinen haram olmayan sadece vucuda zarar verildigi icin gunah sayilan bisi. Saygilar.

 3. Yiğit  yorumladı. 9:16 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara dinimizce haram kılınan birşey değil ama sevapta kılınan birşeyde değil.

  Sigara amaç gütmeden zevkle içilen ot yada tütündür.Cebe israf konusuna gelicek olursak içen adam zaten vereceği parayı gözden çıkarır sözüm tamamen geneldir şahsa algılamayın , sadece tütündür ve zevk amaçlı içilmektedir.

 4. Skyfall  yorumladı. 11:50 am - 25 / 06 / 2016:

  Sigara yasaklansın diyorsunuzda ülke hazinenisinin yarısı neredeyse sigaradan yasaklatmazlar

 5. Vicfansiz sabugalar  yorumladı. 12:32 pm - 12 / 07 / 2016:

  Ulan manitamdan ayrilirim gene sigaradan Ayrilmam vurun vicdansizlar vurun degil 13tl 130 tl olsa gene alip icerim anasini satiyim.

 6. Mustafa  yorumladı. 1:29 pm - 12 / 07 / 2016:

  Arkadas millet ramazanda icemedi doya doya bayram sonunda acisini cikartirim diye zam geldi ya laaaa…

 7. Mahmut büyük  yorumladı. 8:12 am - 14 / 07 / 2016:

  Günümüzde kulanılan sigara fiyatları beli vadandaşı bu konuda madur etmenin haksızlık oldugunu belirtirim bircok tekel sigara kulanıcısı bu fiyat artışlarından sonra kaçak sigaraya yönelmeyr başladı ülkenin yuzde 40 veya 50 si sigara kulanirken yuzde 25. Kacak sigara kulaniyor kacak sigarada bulunan kar oraninin nerye gitiği de beli bu artisdan dolayı kendi ulkemizin sigarasini icmeyi birakip kacakcilari kazandirmayi istemiyoruz.

 8. ayça balcı  yorumladı. 3:17 pm - 21 / 07 / 2016:

  Dinen yasak olmadığını düşünenler için bu yorumu yapıyorum islamda sağlığını korumak sağlığa zarar veren vücudun herhangi bir organına zulmetmek haramdır zarar gören her organ ahiret günü hesap zamanı davacı olacaktır sigara kullanmak direk haram olmasa bile sağlığını korumanın farz olduğundan dolayı sağlığa zararlı olduğu için dolaylı olarak haramdır cumhur başkanı mı kim ne derse desin hiç kimse diyor diye sigarı bırakmak zorunda değil kimse yalnız kaliteli sağlıklı yaşamak için şahsen 5 vakit namazımı kılan bi insan bi kul olarak bunu yazıyorum bende kullanıyorum ama haramdır helal olcak bi yanı da yoktur HİÇ KİMSENİN KİMSEDEN BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR ÜSTÜNLÜK YALNIZ TAKVA İLEDİR SİGARA İÇMEYEN ZİKİR VE TAKVA EHLİ KUL SİGARA KULLANANDAN ÜSTÜNDÜR SAĞLIĞI KORUMAK ZARAR VERMEMEK FARZINA RİAYET ETTİĞİ İÇİN

 9. Konyali ekreme destek  yorumladı. 1:35 pm - 24 / 07 / 2016:

  Burda adam sigarayi bi sekilde içmeyin kendinize zarar vermeyin gibisinden brlki bi içmemeniz için belki basit bi piskolji olsundiye soylemiş. Yoksa kime ne kim ne içerse içsin bence. Sanki ilerde … nefes alırken benim ciğerimi kullanacak değil ya. Biri yok dinien şöyleymis yok biri dine gore normalmiş diyo. İçin hatta bi paket içen iiki ye üçe çıkarsın cokta …

 10. susun  yorumladı. 4:42 am - 30 / 07 / 2016:

  Yav he he

 11. sigara ucuzlasın  yorumladı. 1:10 am - 01 / 08 / 2016:

  marlboro en fazla 5 TL olmalı, diğerleri tabii ki daha da ucuz… sigaraya zam yaparak bin kişiden ancak birine bırakabilirsiniz. insanları ne edüğü belirsiz kaçak sigaralara yönlendirip daha fazla zehirlemeyin. kaçak sigara içenlerin yüzde doksanı daha hızlı hastalanıp daha erken ölüyor. türk milletinin nüfusunun azalmasını mı istiyorsunuz? insanlar bıraksın diye zam yapıyoruz demeyin boşuna, yemezler…

 12. Hilal ocak  yorumladı. 11:23 am - 17 / 08 / 2016:

  kimin içip kimin içmeyeceği ve diğer şeyler kişinin kendisini bağlar hiç kimse bunu beğenip beğenmemek zorunda değil. Resmen boş muhabbet etmişsiniz.

 13. İsmail  yorumladı. 8:18 am - 19 / 08 / 2016:

  ALLAH var yukarda resmen soygun bu Milet içmemesi için pahallı ediyorsanız yasaklayın türkiyede zaten madde gibi yasak ve cezalı olsa fazla kimse içmez

 14. Sansyorumu  yorumladı. 7:49 pm - 19 / 08 / 2016:

  Ben içmiyorum banane içen düşünsün mantığı değil bu, ya yasaklasınlar toptan en çok 1 ay problem yaşar insanlar daha sonra duacıları bile olurlar yasaklayanların ya da fiyatlar ile bu kadar oynanmaz resmen soygun.

 15. Namıdeğer  yorumladı. 9:58 am - 20 / 08 / 2016:

  potansiyel kanser hastasısın bide çevrene o riski yayıyorsun sen cigara içecendiye benim vergilerim neden senin hastane masrafına gidiyor 1000 lira olsun

 16. cigaracı  yorumladı. 2:39 am - 25 / 08 / 2016:

  sigara içtirmezse bu devlet batar içen ne kadar vergi veriyordur ne harami ne helali…..arkadasin biride demiş hastane masrafini benim vergim öduyor diye,… o adam sigortali para odemis ayriyeten sağlik guvencesi icin yoksa devlet bakar mi?

 17. soner  yorumladı. 6:41 pm - 01 / 10 / 2016:

  Sizin tek nedenimözenti özenti , icmeyin abi icmeyinn

 18. Bakunin  yorumladı. 10:11 pm - 07 / 10 / 2016:

  İlla sigara içecekseniz sarma sigara için arkadaşlar. Hem içinde binbir zehir yok, sadece tütün var. Hem ucuz hem de kapitalist şirketlere paranızı kaptırmamış olursunuz 😉

 19. Aksarayli  yorumladı. 4:16 am - 10 / 10 / 2016:

  sigara haram degil diyen arkadasim sigara insanlari zehirleyip öldürüyor ve bizim dinimizce insanin kendi canina kiymasi haram degil mi ?

 20. Ondersezen  yorumladı. 7:56 am - 27 / 10 / 2016:

  Yetmedimi din imanla alaysı fetfa vermeniz yüce kudretin haram dediğini helal helal dediğini haram yapmanız kaliteli (ademin a. s) ucuz fena tahamülsüz arsız nankör cocukları domuz 🐷 eti haram ve tehlikeli içki günah sigara mekruh olup uygun degildir vücuduna zulüm yapma… Din cinsel lik milli değerleri kullanarak satış vesömürü yapmak tehlikelidir içinde birçok günahı haramı barındırır… Göstermelik aşktan imanlı görünenler den bilmeden ahkam kesenlerden nefret ederim…. eni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın çok haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Ne güzelim diye gerin ne çirkinim diye yerin
  İkisi de tanrıyı suçlamaktır

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Arayan gözlerle hiç bakma etrafına
  Mutluluk peşinden koşarak yakalanmaz

  Seni ilk gördüğümde tırnaklarını yiyordun
  Kimbilir nelere sıkılmıştı canın
  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Öyle sıkınltılı yanları var ki yaşamın
  Haklısın haklısın sen haklısın

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

  Yak bir sigara kül olsun dertler ucunda
  Bir an oh diyemezsek çekilir mi ah bu dünya

 21. Mustafa Kemal Sevinti  yorumladı. 9:41 am - 27 / 10 / 2016:

  Bıldiğim sigaranın kan damarlarının esnekliğini kaybedip sertleşmesine neden olduğu.kalp krizlerinde tetikleyici en önemli etken.

 22. Girişimci  yorumladı. 7:07 pm - 14 / 11 / 2016:

  Bazı fiyatlar abartılmış ve hatalı fiyatlar var

 23. admin  yorumladı. 10:01 pm - 14 / 11 / 2016:

  Merhabalar, hangi fiyatların abartıldığını belirtirseniz inceleme yapabiliriz. Teşekkürler.

 24. Hanifi van  yorumladı. 8:54 pm - 25 / 11 / 2016:

  Bende bu zikkimin kullanıcısı yim malesef, bazi alimler haram buyurmuştur fetva larinda kimi alimler de mekruh demiştir ayeti i kerim de ise size temiz ve hoş olanlar helal kılındı buyurmuştur ALLAH Suphanehu teala sigara nin temiz ve faydalı olduğunu kimse idda edemez iyisi mi ALLAH c.c bu zehiri birakmamizda bizlere yardimci olsun ahiret de hesabı sorulacak. Çünkü insan başı boş değildir ALLAH bizi af etsin, sigara hem israf olduğu için hemde emanet olan vücuda verdiği zarar dan dolayi hesabı ALLAH katında görülecek tir

 25. fatihhoca  yorumladı. 6:23 pm - 02 / 12 / 2016:

  Her hangi bir şeyi haram kılma yetkisi sadece ve sadece Allah’ a aittir.Dolayısıyla Sigara haramdır diyen arkadaşlar kendilerini Tanrı yerine koymaktadır.Kur’an’da yasakların ne olduğu bellidir.Alkol vücuda zarar verdiği için değil aklı örttüğü için haram kılınmıştır.Vücuda zarar verdiği için bir şey haram kılınsaydı en başta şeker haram kılınırdı.Maddi durumu yeterli olmayan ,yemeğe ekmeği olmayan ve çocuğuna 1 tl harçlık veremeyen insanların sigaraya verdiği para ile,hali vakti yerinde olanların verdiği paranın durumu elbet eşit değildir.

 26. Fatih bakır  yorumladı. 8:13 pm - 04 / 12 / 2016:

  Necip fazil cok sigara icermis bir gun bir ogrenci yanina gelmis demiski hocam ruya gordum butun bitkiler ALLAH’a secde ediyordu bir tek tutun etmiyordu usdat cevap verir öyleyse getirin o kafiri yakalim demiş

 27. Mustafa  yorumladı. 10:26 pm - 04 / 12 / 2016:

  Delinin biri kuyuya birtaş atmış burdaki kendini akıllı sananlarda çıkarmaya çalışıyor sizede be teyze karışma giriçeri

 28. ENVER  yorumladı. 4:49 am - 05 / 12 / 2016:

  Zikkimin kokunu icin emi

 29. tuarek  yorumladı. 5:21 am - 06 / 12 / 2016:

  İsrail planı ABD oyunu biz de kandırıldık yani…

 30. adem  yorumladı. 9:20 pm - 06 / 12 / 2016:

  Dini tartışak başka bir platform yok mu da bu kadar seviyeyi aşağı çekiyorsunuz…Yazıklar olsun.

 31. Fuzuli  yorumladı. 4:29 am - 07 / 12 / 2016:

  yine herzaman olduğu gibi bazıları bırakmayı deneyecek bazıları tassrruf amaçlı tütün içmeyi deneyecek ama hiçbiri bir işe yaramayacak ve herkez tekrar kuzu kuzu gidip sigara parasını verip alacak ve içecek bu kadar basit ben şahsen hayatım boyunca sigara içen insan kadar pis kokan bir şey görmedim bu pis kokuyla yaşamayı kabullenenleri yakınımda veya uzağımda görmeyi istemiyorum

 32. Poyraz Akkaya  yorumladı. 1:39 pm - 12 / 12 / 2016:

  Harbi makarasınız içen içer kimene :))

 33. Bilal  yorumladı. 2:47 pm - 12 / 12 / 2016:

  Fuzuli en güzel yorum sende hepsini anlayarak okumaya çalıştım ama olmadı sen güzel yorum yapmışın kutluyorum seni tam 40 senelik içici olduğum halde BRAVO

 34. Eren  yorumladı. 10:37 am - 17 / 12 / 2016:

  Sigara dinen haram degil “Mekruh’dur.
  Allah (c.c) – Celle celaluhu
  Hz.Muhammed (s.a.v) – sallallahu aleyhi ve sellem

  Haram;Din kurallarına aykırı olan, dinen yapılması kesinlikle yasak olan fiil ve şeylerdir.Yapılırsa günah ve ilahi ceza söz konusudur.
  Mekruh; Kesin şekilde haram sayılmamakla birlikte kötü, pis, zararlı, vs.sayılan şeyler, fiillerdir.Hz.Muhammed (s.a.v) ve sahabinin iyi saymadığı, yapılmamasını istediği şeylerdir.

  “Şüphesiz Allahü Teâlâ, analara saygısızlık göstermeyi, kız çocuklarını diri diri gömmeyi, verilmesi gereken hakkı önlemeyi ve hak edilmeyen şeyi istemeyi haram kılmıştır. Yine Allah, dedikoduyu, çok soru sormayı ve malları heder etmeyi sizin için mekruh görmüştür” (Buhârî, Rikâk, 22, Zekât, 53; Müslim, Akdiye, 10, 13, 14; Malik, Muvatta’, Kelâm, 20; Dârimî, Rikâk, 38).

  Aciklama isteyen var mi? Baska 😉

  Okuyun cahil olmayin pls.

 35. ADIM SEFA  yorumladı. 12:31 pm - 18 / 12 / 2016:

  SİGARA FİYATLARINDAN ÇOK YORUMLAR HOŞUMA GİDİYOR HEPDE ONUN İÇİN GELİYORUM :ddDDD

 36. Uguchi  yorumladı. 3:24 pm - 18 / 12 / 2016:

  İçen ile içmeyelim arasında 5 dakiKa var temel in hesabı 😅

 37. edemoglu  yorumladı. 10:17 pm - 13 / 01 / 2017:

  Bi bakinki yorumlara herkes yasaktan cezadan bahsediyor allah cc kitabinda yasaklari koydu peygamber efendimiz s.a.v insanlara anlatti insanlarda kolay yolu buldu hoslarina gitmeyen herseyi kurana dayanarak ya ceza yada yasakladi bu sayfadada onu okudum. Herkesin hemfikir oldugu tek bi nokta var oda sigara sagliga zararli. Kimi dinen haram yada mekruh icmediyor kimi biliyorum ama iciyorum kime ne kimi efkar dagitiyor kimi nefret ediyor kimi de kufrediyor,ya arkadaslar gelin ortak noktalarimizi cogaltalim bunun cozumunu bulalim bu sorun dini diil insani bi sorunbu insani yaklasarak cozelim. Buyuk bi sorun cozulmesi zor ama imlansiz diil.bunun icin benbir fikir aticam ortaya kilasik bir sozle herkesin dedigi gibi egitim sart ama ben bu sozu biraz ekleyerek soyluyecem oda suki dogru egitim ahlaki egitim (insani isleyen,insani anlatan bilimsel yanindadamanevi egitim) bence boy le bir egitim bence dogru egitimtabi unutmadan sunu da soylemeliyim bu egitimler evrensel olmali kisisel diil yada siyasi diil herkese mutlu huzurlu bihayat diliyorum

 38. yorumcu sigarakolikler  yorumladı. 3:31 am - 16 / 01 / 2017:

  vay arkadaş iyki bir fiyata baktık yorumlardan kurtulamadım sigaradan kurtuluruz yakında :))

 39. Gökhan FIRAT  yorumladı. 2:01 pm - 29 / 01 / 2017:

  gardas iciyolarsa size ne .. gunahida ona sevabida ister icer ister icmez sizene kardes bos bos yprumlardan sıkıldım ..

 40. Ali Kaya  yorumladı. 1:36 pm - 31 / 01 / 2017:

  Cahillik çok güzel bir şey , her konuda fikir sahibi olabiliyorsun !!!

 41. seyfettin yağız  yorumladı. 2:30 pm - 01 / 02 / 2017:

  SİGARA İÇENLER AFİYET OLSUN
  HER NEFESTE HAYATTAN 1 DAKİKA SİL
  DİNİ YORUMLARI DİNİ BİLMEDEN YAPMAYALIM
  DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYALIM
  EDEPLİ OLALIM
  KÜFÜRSÜZ KONUŞALIM

 42. Kutu  yorumladı. 9:18 pm - 05 / 02 / 2017:

  Sigaranın kutu fiyatı ortalama 10 11 lira oldu. Avrupa gibi fiyatları 30 40 liraya çıkartacaklar heralde

 43. ABDULLAH  yorumladı. 10:59 am - 07 / 02 / 2017:

  arkadaşım yasaklayın gitsin ya neden yasaklamıyolarki..

 44. Bozo  yorumladı. 9:18 pm - 15 / 02 / 2017:

  milletin bi sigarası vardı tek keyfi onada limon sıktınız bu ülkenin derdi sigara çaysız CEKILMEZ

 45. omerrr  yorumladı. 7:09 am - 20 / 02 / 2017:

  HAHAHA

  Çok KomiKsiNİz Be!

 46. Kagan  yorumladı. 8:31 pm - 25 / 02 / 2017:

  Ya yemin ediyorum ne boş yapmışsınız be! Sizene icen kendine icer icmeyen icmez saygı duymak gerekir o insana içiyor diye zorla bıraktıramazsın,oda sana aynısını yapamaz.

 47. elis  yorumladı. 9:30 pm - 28 / 02 / 2017:

  Lafın tamamı … söylenir diye bir laf var anlayan anlar, sigara sağlığa zararlı mı evet her şekilde bu kanıtlanmış evet din konusuna gelince yasaktır ki şu şekilde bedene yapılan her türlü eziyetle birlikte verilen zarar sana emanet edilen zamanı gelince istersen isteyerek istersen istemeyerekte gerçek sahibine geri vereceğin bedenine en güzel şekilde bakmakla yükümlüsün doğru evet işe işin bu kısmında günahlar devreye giriyor ki sigarada zarar verdiği için günah işlenmiş oluyor.!!Dini yönünden de inkar edilemez bir gerçektir.biraz akıl ve mantıkla zaten cevabı ortada olan bir şey için bu kadar laf ebeliğine gerek yok çünkü herkez yaptığı her seçimin sonuçlarına katlanmak zorundadır, bu iyi yada kötü sadece kendine yapıyorsun.!!!!

 48. Bahadir  yorumladı. 2:42 pm - 15 / 03 / 2017:

  Sigara içemiyorsanız puro için. Puro da herşeyiyle tütündür. CHE Purosu için iyi gelecektir bünye ye.

 49. Cenk  yorumladı. 11:15 am - 12 / 05 / 2017:

  Günde 2 paket sigara hergunde lüx yerlerde içki için.paranız yıllar sonra bitincede nasılsa günah keçisi hükümet var.

 50. keremkarahan  yorumladı. 5:54 am - 13 / 06 / 2017:

  Icmeyin arkadaş lar ne cebinizde bereket kalıyor nede sağlığınız umarım 100 tl olur kimse almasın

 51. bir dost  yorumladı. 10:52 am - 22 / 06 / 2017:

  1. yorum batının oyunu diyen arkadas sigara tuketiminin en cok amerikada oldugunun altını ciziyorum ve gelişmiş ulkelerde oranların daha cok oldugunu belirtmek istiyorum sigaranın iyi bişey oldugunu savunmuyorum ama bu sacma her konuda batının oyunlarınından birinin olmasını dusunmen gercekten az duşunde konuş

 52. Serkan Bay  yorumladı. 1:57 pm - 02 / 07 / 2017:

  Din kardeşlerim dinimizce mekruh ama rahatsızlığından dolayı doktorun içme dediği hastalara da haram bu yasakları çiğneyenlerin verecekleri hesaptan sizler sorumlu değilsiniz tartışma anında yaptığınız küfürlerden sorumlu ve mükellefsiniz selametle

 53. hazan  yorumladı. 10:56 am - 14 / 07 / 2017:

  tekel sigaraya yapılan zamlar insanları kaçak sigaraya yönlermekten başka işe yaramıyor kanseri önleme adına dahada kansere yakalanma riski artıyor hoş artık kaçak sigaralarda uctu yazık bu insanlara ya

 54. Keyif adami  yorumladı. 1:00 pm - 16 / 08 / 2017:

  Sigara icen biri degilim. Kamp yapmasini gezmesini severim. Sigara yanimda bulunur her daim.. ne zaman bir zirveye tirmansam. Sehri seyrederken rakim 2.500 m… bi sigara yakarim gayettr hos oluyor.. fakat bunu ben keyfi yapiyorum.. bagimlisi degilim bi paket sigara en fazla 20 gunde felan bitiyor.. keyif icicisi olun..gerekirse terk edin.. ama keyif adami olursanin sigarani keyfi bi harika oluyor…

 55. Çağrı  yorumladı. 7:17 pm - 17 / 08 / 2017:

  Dinen yasak olduğunu herkes biliyor nasıl bırakırız onu söyleyin boş konuşmayın çözüm ne onu söyleyin…

 56. Allen Carr  yorumladı. 3:15 pm - 23 / 08 / 2017:

  Sigarayı bırakmayı düşünenler https://www.youtube.com/watch?v=W2otiDo0jMw

  Mutlaka ziyaret etmeli

  Başarmak İsterseniz bir yolunu bulursunuz,
  Devam etmek isteyen bahane uydurur.

  Sevgiyle kalın

 57. cem çınar  yorumladı. 12:38 pm - 29 / 08 / 2017:

  lanet olsun o dumana 30 yaşındayım herhangi birşeyden dolayı 100metre hızlı bir şekilde koştuğumda nefesim kesiliyor 2.katta oturuorum yürüyerek çktğımda aşırı dercede terliyorum gece yatarken çoğu zaman nefes aldığımda kediyi seversinde gır gır ederya öle ses geliyor ve artı tekel pahalı oldğundan kaçak tabir edilen sigradan içiorum CB BB ne demiş umrumda değil benim bildiğim tek şey arkamızdan düdüklemeye kutup ayısı koşsa 100 metre koşarım maximum 101. metrede büyük bi ihtimal bedevi olurum CB BB içmior die konuşuor sanki bilior denilior ben içiorum 30 yaşındayım ve beni bitirdi cildini bile değiştirior adamın ben içtiği için bildiğimi kendimde olanı yazdım kmseye bırak demem kmseye başla demem çünki bu lanet şey ana babaın bile iç bırak demesiyle olmuyan bişe

 58. mehmet15  yorumladı. 8:12 am - 06 / 09 / 2017:

  ABİ yukarıda fiyatlardan en ucuzu 7tl lan fakirim 5tl zor var lan adam az da olda içinde 7 tane sigarada olsa satar lan

 59. Serhat  yorumladı. 5:13 pm - 01 / 10 / 2017:

  Sigara haram değil çok bilmiş cahil arkadaşlar,,, Dinimizde alkol haram, sigara mekruftur, Eğer Bazı şeyler için çok ihtiyacın varsa ve sen aç gezip, Siğaraya para veriyorsan o zaman haram, çocuğunun ihtiyacını almayıp sigaraya veriyorsan o zmaan haram..

 60. Duru  yorumladı. 9:44 am - 07 / 11 / 2017:

  Ben bıraktım ayol içmiyorum =)

 61. Ertuğrul  yorumladı. 10:08 am - 16 / 11 / 2017:

  Arkadaşlar helal haram noktasında Dogrudan haram kilinmamistir ancak sigara tartışmasız israftır, israfsa dinimizde haramdır. İkincisi dikkat edin bütün sigara markaları yabancıların,özellikle de müslumanlara zulmeden yabancıların elinde. Muslumana kursun olarak döneceğini Bile bile bunlara para vermek ne kadar akla uygundur size bırakıyorum. Türkiyenin en kaliteli tutunlerini ucuza alip isleyip pahaliya tekrar bize satıyorlar. Çok yazık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir